Premiéri Ódor a Fiala rokovali o obnove povojnovej Ukrajiny. Dáme Ukrajine čo bude treba?

ludovit odor fiala premier

Zapojenie do povojnovej obnovy Ukrajiny a spolupráca v oblasti energetiky boli hlavnými témami rozhovoru medzi predsedom vlády SR Ľudovítom Ódorom a českým premiérom Petrom Fialom, ktorý sa konal v stredu (31. 5.) v Bratislave.

Stretnutie medzi oboma premiérmi malo produktívnu atmosféru a zdôraznili potrebu podpory Ukrajiny voči ruskej agresii prostredníctvom všetkých dostupných prostriedkov. Taktiež sa zhodli na dôležitosti udržiavania silných vzťahov medzi Slovenskom a Českom. Počas rozhovoru diskutovali o problémoch a výzvach, s ktorými sa stretáva stredná Európa, a súvisiacimi otázkami týkajúcimi sa Ukrajiny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nečakajte. Čučoriedky to potrebujú teraz a čas sa kráti

Fiala zdôraznil: „Znovu sme si potvrdili, že máme podobné názory, čelíme rovnakým výzvam a je pre nás výhodné hľadať spoločné riešenia.“ Diskutovali aj o oblasti energetiky, v ktorej majú obe krajiny záujem rozvíjať jadrovú energetiku. Fiala vysvetlil, že táto oblasť zabezpečuje energetickú samostatnosť a posilňuje energetickú bezpečnosť oboch krajín. Okrem toho sa venovali aj spolupráci v oblasti bezpečnosti a obrany, kde sa plánujú ďalšie projekty. Fiala podotkol, že v súčasnosti je oblasť obrany a bezpečnosti mimoriadne dôležitá.

V rámci stretnutia v Bratislave sa Ódor a Fiala stretli aj s francúzskym prezidentom Emmanuelem Macronom. Slovenský premiér vysvetlil: „Bavili sme sa o výzvach, s ktorými sa Slovensko stretáva, a tiež sme diskutovali o politickej situácii. Následne sme sa zamerali na európsku úroveň, kde sme hľadali odpovede aj na geopoliticko-ekonomické otázky.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nechávate v dreze špinavý riad? Toto vám to robí v dome

Stretnutie medzi Ódorom, Fialom a Macronom vytvorilo priestor na dôležité rozhovory o spolupráci v rôznych oblastiach a o aktuálnych výzvach, s ktorými sa Európa stretáva. Tieto stretnutia susedných krajín sú dôležité pre posilnenie regionálnej spolupráce a riešenie spoločných problémov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *