Rusi dosahujú taktické úspechy, Ukrajinci zvažujú ústup: Nechceme obetovať všetkých našich ľudí

Fp vn4sWcAoBaZn

Ruské jednotky nepoľavujú v útokoch na Bachmut, kde sa pokúšajú o prielom. Ukrajinské velenie už nevylučuje, že v prípade potreby sa stiahne, ale zatiaľ sa spolieha na zdržiavacie zariadenia a zákopy. Prípadné dobytie Bachmutu však automaticky neznamená následný rýchly ruský postup, upozorňujú Ukrajinci.

Nemenovaný americký predstaviteľ pre agentúru Reuters uviedol, že v krátkodobom horizonte očakáva niekoľko malých ruských územných ziskov.

„Nepriateľ naďalej postupuje smerom k Bachmutu. Neprestáva útočiť na Bachmut,“ uviedol ukrajinský generálny štáb v utorkovom vyhlásení.

Americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) v utorok vo svojom hodnotení napísal: „Ruské sily pokračujú v pozemných útokoch pri Bachmute, 28. februára dosiahli taktické úspechy“. Spomenul, že agentúra RIA FAN zverejnila zábery Wagnerových jednotiek na železničnej stanici Stupka a v Bachmutských záhradách. Vágnerovci sa snažia dostať k Bachmutu zo severu a východu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Uviedol, že Rusi pokračujú aj v pozemných útokoch v oblasti pri obciach Kreminna a Svatove, kde pravdepodobne tiež dosiahli „obmedzený pokrok“.

Oleksandr Rodňanskij, ekonomický poradca ukrajinského prezidenta, v rozhovore pre CNN pripustil možnosť stiahnutia ukrajinských jednotiek z mesta: „Rusko sa ich snaží obkľúčiť a nasadilo svojich najlepších vojakov zo skupiny Wagner, tých najvycvičenejších a najskúsenejších. Naša armáda zvažuje všetky možnosti. Budú mesto držať, ale ak to bude potrebné, strategicky sa stiahnu, pretože nechceme obetovať všetkých našich ľudí pre nič.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga poradila 6 rád, ako získať peniaze a šťastie. Je to jednoduché

Spomenul, že ukrajinské pozície západne od mesta sú už opevnené. „Ak sa stiahneme, nemusí to nevyhnutne znamenať, že Rusi potom budú môcť veľmi rýchlo postupovať,“ zdôraznil Rodňanskij.

Túto taktiku ozrejmil nemenovaný americký predstaviteľ, ktorý pre agentúru Bloomberg povedal, že Spojené štáty odporučili Ukrajine hrať o čas, kým neprídu ťažké zbrane, najmä tanky.

Nemenovaný európsky predstaviteľ však pre Bloomberg povedal, že keďže sa Ukrajinci pripravujú na jarnú ofenzívu na juhu, možno sa budú musieť Bachmutu vzdať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *