Rusi práve spustili masívnu raketovú paľbu na Ukrajinu (Video)

Untitled 2 8

Po celej Ukrajine bol vo štvrtok ráno vyhlásený letecký poplach, píše server denníka Ukrajinska pravda s odvolaním sa na armádne velenie. Raketové útoky sú hlásené z Odesy, Kyjeva či Dnipra. Údery sú zamerané na plynárenskú sieť a strojársky závod v Dnipre, uviedol ukrajinský premiér Denys Šmyhal .

Prvý poplach bol hlásený o 08:04 tamojšieho času pre metropolu Kyjev, Kyjevskú oblasť, Odesu, Mykolajiv, Cherson, Záporožie, Doneck, Luhansk, Charkov, Dnepropetrovsk, Poltavu, Sumy, Černihiv, Kirovohrad, Čerkasy, Vinnycju a Žytomyr.

Od 08:44 bol poplach už po celej Ukrajine.

Vzápätí otriasli explózie Kyjevom a Dniprom, uvádza ukrajinské médiá. Dve strely s plochou dráhou letu sa podarilo protivzdušnej obrane zostreliť nad ukrajinskou metropolou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Časti Dnipra sú po niekoľkých explóziách bez prúdu. Podľa miestnych úradov boli zasiahnuté dve zariadenia infraštruktúry. Jeden človek je zranený.

Ukrajinský premiér Denys Šmyhal uviedol, že ruské údery smerujú na plynárenské zariadenia a na strojársky závod v Dnipre, ktorý sa zameriava na výrobu raketovej a kozmickej techniky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Gubernátor Mykolajivskej oblasti Vitalij Kim krátko po ôsmej hodine ráno tamojšieho času uviedol, že na oblasť dopadli prvé štyri rakety.

V Odese zaznela silná explózia o 06:35 tamojšieho času, ešte predtým, než bol vyhlásený poplach, píše server. Útok podľa gubernátora Maxima Marčenka zasiahol miestnu infraštruktúru.

„Nepriateľ začal raketový útok na infraštruktúrne zariadenia v našom regióne. Hrozí masívny raketový útok na celé územie Ukrajiny. Žiadam obyvateľov kraja, aby zostali v krytoch,“ cituje Marčenka Ukrajinská pravda.

Pri nočnom ostreľovaní v Záporožskej oblasti zahynuli štyria ľudia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *