Ukrajina si nepripúšťa zodpovednosť za raketu v Poľsku. Začína to byť smiešne, reagujú západní analytici

Fhn20AfWQAoVq3A

Ukrajina tvrdí, že vie o ruskej stope v súvislosti s raketou, ktorá dopadla do Poľska a zabila dvoch ľudí. Američania najprv tvrdili, že má ísť o ruskú raketu neskôr, aj prezident Biden, že raketa mala byť vypálená z Ukrajiny.

Ukrajinské vedenie kvôli neochote pripustiť možnú zodpovednosť za utorňajšiu explóziu v Poľsku kritizujú západní analytici a nemenovaní činitelia.

„Začína to byť smiešne. Ukrajinci ničia našu dôveru, akú k nim prechovávame. Nikto Ukrajinu neobviňuje a oni otvorene klamú,“ cituje na Twitteri spravodajca denníka Financial Times na Ukrajine Christopher Miller nemenovaného diplomata z členskej krajiny NATO.

Bývalý šéf poľskej diplomacie Radoslaw Sikorski v televízii TVN24 povedal, že by ukrajinskému prezidentovi odporučil, „aby to nechal tak“. „Každému sa podarí urobiť chybu, ale s takými argumentmi zrejme nevyhrá, pretože to vyzerá, že NATO má solídne dôkazy,“ uviedol Sikorski.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Ruské ministerstvo zahraničia potvrdilo rokovania šéfov rozviedok USA a Ruska

Riaditeľ americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) William Burns a šéf ruskej rozviedky SVR Sergej Naryškin na svojom stretnutí v Turecku tento týždeň rokovali o „citlivých“ otázkach. Oznámil to námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov. Schôdzka sa podľa neho konala na žiadosť Washingtonu.

V Kyjeve vo štvrtok spadol prvý sneh, Ukrajinu čakajú ďalšie obmedzenia spotreby energií

Ľahká snehová pokrývka vo štvrtok ráno zahalila ukrajinskú metropolu Kyjev, ktorá podobne ako celá krajina zápasí s výpadkami elektriny po rozsiahlych ruských útokoch na energetickú infraštruktúru. Prevádzkovateľ ukrajinskej siete Ukrenerho na štvrtok oznámil ďalšie obmedzenia pre spotrebu energie a varoval pred nutnými výpadkami, ktoré sú potrebné na stabilizáciu siete, napísala agentúra AFP.

Svárovský k dopadu rakety v Poľsku: Oddeľujme fakty a politickú rovinu

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

„Musíme oddeliť fakty a politickú rovinu. Základný fakt je, že na mieste prebieha vyšetrovanie. Posledné informácie z noci ukazujú, že na mieste je zhruba 200 poľských vyšetrovateľov, či už policajných alebo vojenských. Sú tam aj experti z odboru kriminalistiky, majú príslušné zariadenia. Kým nebude vyšetrovanie ukončené, tak sú všetko len naše domnienky,“ odkázal vo vysielaní CNN Prima NEWS bezpečnostný analytik Martin Svárovský.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *