Rusi tvrdo postupujú, Ukrajinci sa musia stiahnuť. Vojak prežije v priemere štyri hodiny

Untitled 3

Zelenského predstavitelia teraz otvorene hovoria o možnom „strategickom ústupe“ z obliehaného východného mesta Bachmut.

Stalo sa tak po tom, čo sám Zelenskyj vyhlásil, že nie je pripravený nariadiť pokračovanie obrany mesta za každú cenu.

Podľa všetkého obe strany utrpeli obrovské straty, ale Rusko má navrch v delostreleckej paľbe, ktorá pokračuje nepretržite, aj preto, že kremeľské sily majú mesto takmer úplne obkľúčené. Podľa denníka The Hill:

Ukrajinský prezidentský poradca v utorok uviedol, že jednotky sa môžu „strategicky stiahnuť“ z mesta Bachmut, ktoré bolo v posledných mesiacoch stredobodom intenzívnych a brutálnych bojov.

Alexander Rodňanskij pre CNN povedal, že ukrajinská armáda sa z mesta zatiaľ nestiahla, ale Kyjev sa môže čoskoro rozhodnúť, že náklady na udržanie Bachmutu „prevážia nad výhodami“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neuveríte za čo dostávajú v Chorvátsku turisti pokuty aj 100€

„Samozrejme, naša armáda zváži všetky možnosti,“ povedal pre CNN Zelenského pobočník. „Zatiaľ mesto drží, ale ak to bude potrebné, strategicky sa stiahne, pretože nemienime obetovať všetkých našich ľudí pre nič za nič.“

Prezident Zelenskyj tiež priznal, že obrana mesta sa pre jeho sily ukázala ako „najťažšia“. Zakladateľ skupiny Wagner Jevgenij Prigožin však vo vzácnych komentároch uviedol, že ukrajinské sily v stredu naďalej kládli tvrdý odpor. Doteraz podľa neho do Bachmutu vrhli obrovské množstvo ostrej paľby.

„Ukrajinská armáda vrhá ďalšie zálohy na Arťomovsk a snaží sa mesto udržať zo všetkých síl,“ povedal Prigožin, ktorý použil ruský názov pre Bachmut, vo zvukovej správe, ktorú zverejnila Wagnerova tlačová služba. „Desaťtisíce bojovníkov ukrajinskej armády kladú zúrivý odpor. Krvavosť bojov každým dňom narastá.“

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  V Chorvátsku sa do mora vôbec nedá ísť. Pozrite sa, čo sa stalo

Nedávne zábery z vnútra mesta skutočne ukazujú vojnou zničenú pustatinu plnú trosiek…

Ako sme už informovali, vyslúžilý príslušník americkej námornej pechoty bojujúci na Ukrajine tento týždeň pre ABC News povedal, že frontové línie sú „mlynčekom na mäso“, kde vojaci prežijú v priemere „štyri hodiny“.

V utorkovom prejave Zelenskyj povedal niečo podobné o ruskej strane: „Rusko vôbec nepočíta s ľuďmi, neustále ich posiela na šturmovanie našich pozícií,“ a priznal, že „intenzita bojov sa len zvyšuje“.

Rôzne aktualizované mapy bojov, ktoré kolujú medzi vojnovými pozorovateľmi, neustále ukazujú, že Rusi Ukrajincov takmer obkľúčili…

bakhmtmap

One Reply to “Rusi tvrdo postupujú, Ukrajinci sa musia stiahnuť. Vojak prežije v priemere štyri hodiny”

  1. ale ale veď udatá ukronáckovská armáda zložená zo samých supermanov, ktorým velí predrogovaný superman zelenský s obrezanou cycynou, už mala byť pred Vladivostokom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *