Putin zvolal bezpečnostnú radu. Ukrajina sa obáva, že sa chystá masívny útok ruských vojsk

putin 1

Ruské médiá vo štvrtok informovali o likvidácii skupiny diverzantov, ktorí sa chystali prekročiť ruské hranice v Brjanskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou a Bieloruskom.

Podľa RBK-Ukrajina môže ísť v skutočnosti o provokáciu a útok pod falošnou vlajkou, ktorý by mohol slúžiť ako zámienka na začatie masívnej ruskej ofenzívy. V súvislosti s týmto incidentom narýchlo zasadá bezpečnostná rada pod vedením ruského prezidenta Vladimira Putina. Kyjev poprel akciu na ruskom území.

Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov pre ruský spravodajský server RBK povedal, že „v tejto chvíli je ťažké odpovedať na otázku, či incident v Brianskej oblasti ovplyvní stav špeciálnej vojenskej operácie“, ako Rusi nazývajú inváziu na Ukrajinu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

K údajným sabotážnym útokom sa vyjadril aj poradca ukrajinského prezidenta Michail Podoljak. Informácie označil za „zámernú ruskú provokáciu“.

„Dve dediny, Šušany a Ľubešany v Klimovskom okrese, boli napadnuté sabotérmi. Šesť ľudí bolo zajatých ako rukojemníci. Prebieha tam prestrelka,“ uviedla tlačová agentúra TASS.

Portál RT.com však uviedol, že sabotéri už boli zlikvidovaní. A ruský spravodajský server RBK s odvolaním sa na vojenskú stanicu Zvezda napísal, že informácie o rukojemníkoch sa nepotvrdili.

„V pohraničnom Klimovskom okrese Brjanskej oblasti príslušníci FSB (rozviedky) a pridružené sily ministerstva obrany podnikajú opatrenia na likvidáciu ozbrojených ukrajinských nacionalistov, ktorí narušili štátnu hranicu,“ dodal ruský server RBK.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Ukrajinský server RBK-Ukrajina zasa píše o možnej provokácii: „Rusi pravdepodobne opäť realizujú provokatívny plán. V Brjanskej oblasti si vymysleli údajnú prestrelku s ukrajinskou prieskumnou a diverznou skupinou, ktorá prenikla do oblasti, a tiež fantazírujú o ‚rozsiahlych bojoch‘ a ‚rukojemníkoch‘,“ píše server RBK-Ukrajina.

Podľa webovej stránky výber miesta nebol náhodný, keďže obce Ljubečany aj Sušany, kam údajne preniklo 50 ukrajinských diverzantov, sa nachádzajú v blízkosti hraníc s Ukrajinou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *