Rusi v TV navrhujú hodiť jadrovú bombu blízko Slovenska, aby zastavili dodávky zbraní

Untitled 2 3

Zhoďme jadrovú bombu neďaleko Poľska, navrhuje ruský moderátor. Chce zastaviť dodávky

Ruský moderátor a propagandista Kremľa Vladimir Solovjov navrhol zhodiť taktickú jadrovú bombu na ukrajinské územie pri hraniciach s Poľskom. Podľa jeho slov Rusi účinne zastavia dodávky západných zbraní na Ukrajinu.

„Musíme obnoviť testy jadrových zbraní, odstúpiť od všetkých súvisiacich zmlúv o zákaze jadrových skúšok, uskutočniť demonštračný test strategických jadrových zbraní,“ povedal Solovjov v ruskej televízii Rossija-1. Podľa neho by mali byť zničené aj všetky mosty vedúce k rieke Dneper, ktorá preteká stredom Ukrajiny.

Ukrajina bude brániť Bachmut tak dlho, ako to bude možné, povedal Zelenskyj

Ukrajina bude brániť Bachmut tak dlho, ako bude môcť, povedal prezident Volodymyr Zelenskyj. Frontové mesto na východe krajiny, na ktoré už niekoľko mesiacov útočia ruské sily, označil za ukrajinskú pevnosť. Zároveň vyzval Západ, aby pokračoval v dodávkach zbraní dlhého doletu, ktoré by podľa neho mohli zabrániť pádu mesta a umožniť Ukrajine protiútok. Informovala o tom agentúra Reuters.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Kanada uvalila sankcie na desiatky ľudí spojených s ruskou propagandou

Kanadské ministerstvo zahraničných vecí dnes oznámilo, že Kanada uvalí sankcie na 38 osôb a 16 organizácií spojených so šírením ruských dezinformácií a propagandy. Na zozname je aj populárny ruský spevák Nikolaj Baskov, ktorý vystúpil na Červenom námestí v Moskve počas koncertu na podporu anexie ukrajinských území. Na zozname sú aj spoločnosti United World International a Nadácia pre boj proti represiám, ktoré sú napojené na žoldniersku skupinu Wagner (v ruskom preklade Vagner) Jevgenija Prigožina, a Medzinárodná informačná agentúra (MIA) Russia Today.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neuveríte za čo dostávajú v Chorvátsku turisti pokuty aj 100€

„Ruské dezinformácie podnecujú utrpenie miliónov ľudí. Prezident (Vladimir) Putin sa snaží manipulovať verejnou mienkou. Kanada nedovolí týmto šíriteľom dezinformácií a propagandy konať beztrestne. Kanada stojí na strane Ukrajiny,“ povedala ministerka zahraničných vecí Mélanie Jolyová

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil tvrdé slová pre krajiny, ktoré pomáhajú Ukrajine brániť sa pred ruskou inváziou a posielajú krajine tanky.

Podľa Putina si tieto krajiny neuvedomujú, aké je to viesť modernú vojnu proti Rusku.

„Tí, ktorí chcú poraziť Rusko na bojovom poly si očividne neuvedomujú, že moderná vojna s Ruskom bude pre nich veľmi odlišná. My neposielame svoje tanky k ich hraniciam, ale máme čím na to odpovedať. Použitím obrnených vozidiel to neskončí.“ straší Putin.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *