Moderátor ničil Remišovú otázkami! Tá vôbec nevedela, čo odpovedať a teraz sa smeje celé Slovensko

remisova

Dočasne poverená ministerka Veronika Remišová sa svojimi zvláštnymi odpoveďami opäť postarala o poriadny rozruch.

V rádiu Expres odpovedala Remišová tak rôzne, že ľudia sa totálne strácali v jej odpovediach a niektorí sa jej poriadne vysmiali.

Na otázku, prečo majú ľudia čakať až do 30.septembra na predčasné voľby odpovedala Remišová, že ona je tiež len obyčajný občan. Asi zabudla, že je ešte stále dočasná vicepremiérka a ministerka. Zrazu je však len občan.

Remišová tvrdí aj to, že ona tento chaos nespôsobila. To asi zase zabudla, že ona bola súčasťou tejto vlády.

V utorok 31. januára schválili poslanci Národnej rady SR termín predčasných parlamentných volieb. Budú sa konať 30. septembra 2023 a hlasovalo za tento termín 92 z 148 prítomných poslancov.

Poslanecké kluby OĽANO, Sme rodina, SaS a Za ľudí boli za návrh jesenného termínu. Na druhej strane, 54 poslancov hlasovalo proti a 2 sa zdržali. Proti návrhu boli všetci poslanci strán Smer-SD, Hlas-SD či ĽSNS.

Týmto rozhodnutím poslanci NR SR vyhoveli ultimátu, ktorú im udelila prezidentka Zuzana Čaputová. Ak by sa v utorok nedohodli na termíne volieb, prezidentka by vymenovala úradnícku vládu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Najlepší postrek proti voškám. Potrebujete len vodu a 1 zložku

Dvaja poslanci sa ospravedlnili a nezúčastnili sa hlasovania – Marek Hattas (SaS) bol na pracovnej ceste a Peter Kremský (OĽANO) bol v zahraničí. Ďalší dvaja poslanci – Patrick Linhart a Slavěna Vorobelová sa tiež zdržali hlasovania.

K predčasným voľbám sa vyjadrila aj Veronika Remišová:

„Predčasné voľby Slovensku nikdy nič dobré nepriniesli, ale po povalení vlády SaS, Smerom/Hlasom a extrémistami a po odmietnutí SaS podporiť novú vládu, je to žiaľ jediná schodná cesta.

Voľby, ktoré nás čakajú, rozhodnú o osude Slovenska. Rozhodnú, či sa krajina vedená zlodejmi a populistami vydá na cestu korupcie, priemernosti a postupného úpadku, alebo spoločne zabojujeme za spravodlivosť, slobodu a prosperitu, aj keď to nebude jednoduché.

Drvivá väčšina politikov rozmýšľa veľmi obmedzene pár mesiacov dopredu, prípadne navrhuje zvyšovanie nejakých sociálnych dávok. Sociálna pomoc je dôležitá v čase krízy, ale energetická kríza aj inflácia postupne skončia a politika nemôže byť neustále v zakliatí kríz.

Slovensko potrebuje uvažovať oveľa ďalej, potrebuje víziu, čo musíme urobiť, aby sa ľudia mali lepšie, aby mali vyššiu životnú úroveň, aby bolo Slovensko úspešnou a prosperujúcou krajinou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyhoďte tieto rastliny zo záhrady, ak nechcete mať kliešte

Počas pôsobenia vo vláde sa strane ZA ĽUDÍ veľa vecí podarilo – najväčšia reforma eurofondov a zníženie byrokracie v histórií, programy na nové eurofondové obdobie schválené medzi prvými šiestimi krajinami EÚ, na rozdiel od minulosti ani euro prepadnuté do Bruselu, čestne a profesionálne riadené IT služby štátu.

V medzinárodnom porovnaní vnímania korupcie Transparency International dosiahlo Slovensko historicky najlepšie umiestnenie za posledné desaťročie, a oproti vláde Petra Pellegriniho sa nám v rebríčku podarilo zlepšiť o 10 miest. Strana ZA ĽUDÍ sľuby, ktoré sme dali ľuďom, plní.

Kvôli osobným sporom a hádkam v koalícii sa ale tiež mnohé veci nepodarili. Programový tím strany ZA ĽUDÍ pracuje na riešeniach, ktoré pomôžu ďalej napĺňať našu víziu Slovenska ako dynamickej a spravodlivej krajiny, s vynikajúcim školstvom a inovatívnymi podnikmi, v ktorej menej byrokracie, profesionálne spravované eurofondy a dobré služby štátu prinášajú ľuďom lepšie platené pracovné miesta a vyššiu životnú úroveň. Konflikty, hádky a podrazy radi prenecháme iným.“ myslí si Remišová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *