To Putin myslí vážne? Vraj Rusko opäť ohrozujú nacisti zo Západu, ktorí však netušia, čo Rusi dokážu

putin 1

Prezident Vladimir Putin tento týždeň predstúpil pred vrchných ruských predstaviteľov, kde šokoval, keď hovoril o tom, že Rusko opäť čelí nacizmu, ale dnes vraj modernom šate.

„Teraz, žiaľ, vidíme, že ideológia nacizmu v modernom prevedení, vo svojom modernom prejave, opäť priamo ohrozuje bezpečnosť nášho štátu. Opäť sme nútení brániť sa proti agresii kolektívneho Západu.“ vyhlásil Putin, ktorému však vyčítajú, že to bol práve on, ktorý rozpútal túto vojnu. Putin si však stojí za svojim, že NATO a Západ provokovali Rusko od roku 2014.

V prejave Putin kritizuje, že Rusko opäť od 2.svetovej vojny opäť čelí nemeckým tankom, ktoré Nemecko posiela na Ukrajinu.

@tomas_spacek_republika #tomasspacek ♬ original sound – Tomáš Špaček • Republika

Najvyšší nemecký prokurátor chce, aby sa zločiny Ruska zaoberal medzinárodný súd

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neuveríte za čo dostávajú v Chorvátsku turisti pokuty aj 100€

Najvyšší nemecký prokurátor Peter Frank chce, aby sa ruskou inváziou na Ukrajinu zaoberal medzinárodný súd. Pre Welt am Sonntag povedal, že nezáleží na tom, či pôjde o Medzinárodný trestný súd (ICC) alebo osobitný tribunál, ale na rozhodnutí medzinárodného spoločenstva.

Podľa Franka je však dôležité súdiť členov ruského vedenia, „teda tých, ktorí prijali politické rozhodnutie viesť vojnu, a ľudí, ktorí toto rozhodnutie realizovali na najvyššej vojenskej úrovni“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Zhoďme jadrovú bombu neďaleko Poľska, navrhuje ruský moderátor. Chce zastaviť dodávky

Ruský moderátor a šíriteľ propagandy Kremľa Vladimir Solovjov navrhol zhodiť taktickú jadrovú bombu na ukrajinské územie pri hraniciach s Poľskom. Podľa jeho slov Rusi účinne zastavia dodávky západných zbraní na Ukrajinu. „Musíme obnoviť testy jadrových zbraní, odstúpiť od všetkých súvisiacich zmlúv o zákaze jadrových skúšok, uskutočniť demonštračný test strategických jadrových zbraní,“ povedal Solovjov v ruskej televízii Rossija-1. Podľa neho by sa mali zničiť aj všetky mosty vedúce k rieke Dneper, ktorá preteká stredom Ukrajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *