Rusi vysmiali Bidena: Senilný a zúfalý dedko, dajte mu radšej falošný atómový kufrík

biden 3

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev ostro kritizoval amerického prezidenta Joea Bidena v utorok, keď ohlásil svoju opätovnú kandidatúru na post šéfa Bieleho domu. Podľa správy agentúry AFP Medvedev Bidena nazval „senilným a zúfalým dedkom“.

Medvedev tak reagoval na Bidenovo rozhodnutie kandidovať v budúcoročných voľbách na najvyšší politický post v Spojených štátoch. Na svojom kanáli v platforme Telegram napísal: „Biden sa rozhodol. Zúfalý dedko. Ak by som bol v pozícii americkej armády, rýchlo by som vyrobil falošný kufrík s vymyslenými jadrovými kódmi v prípade, že zvíťazí. Vyhol by som sa tak nenapraviteľným následkom.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Biden má momentálne 80 rokov a ak by získal druhý mandát, na konci neho by mal už 86 rokov. Medvedev, ktorý je v súčasnosti podpredsedom Rady bezpečnosti Ruskej federácie a vedie vládnu komisiu pre výrobu zbraní pre vojnu na Ukrajine, má čoraz agresívnejšiu rétoriku v súvislosti s konfliktom na Ukrajine.

Vzájomné vzťahy medzi Ruskom a USA sú momentálne veľmi napäté, najmä v súvislosti s ruskou agresiou voči Ukrajine. Táto situácia významne prispela k zhoršeniu diplomatických a politických vzťahov medzi oboma krajinami za posledné desaťročia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *