Matka siedmich detí odmietla transplantáciu obličky, pretože nechcela očkovanie

Untitled 1 6

41-ročná matka siedmich malých detí, ktorá sa učí doma, je na dialýze a hrozí jej smrť, pretože spoločnosť Emory Healthcare Inc. z Atlanty ju odmietla ako kandidátku na transplantáciu životne dôležitej obličky.

V záujme ochrany súkromia bude pacientka v tomto článku uvádzaná ako neznáma.

Spoločnosť Emory Healthcare nereagovala na žiadosť o komentár.

Spoločnosť Emory Healthcare, ktorá je súčasťou Emoryho univerzity, je jedným z popredných centier na transplantáciu orgánov v krajine.

Podľa Liberty Counsel (LC), národnej neziskovej právnej organizácie, ktorá Doeovej pomáha, ju do Emory poslal jej nefrológ po tom, ako náhle ochorela na konečné štádium ochorenia obličiek.

Závažnosť Doeovej stavu si vyžaduje, aby trikrát týždenne podstupovala dialýzu, ktorá ju udržiava pri živote.

Po posúdení jednou zo zdravotných sestier transplantačného centra bola Doe spočiatku považovaná za prijateľnú kandidátku na novú obličku, hoci Doe uviedla, že nebola očkovaná proti COVID-19.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Rozhodnutia o živote a smrti

Nádeje Doeovej boli čoskoro zmarené, keď jej po ďalších konzultáciách s personálom Emory sociálny pracovník povedal, že nemôže postúpiť na „aktívny zoznam čakateľov“ transplantačného programu, kým sa nepodrobí očkovaniu.

Podľa analýzy Liberty Counsel je Emory Healthcare jedným z 35 % transplantačných centier v krajine, ktoré od svojich pacientov stále vyžadujú očkovanie proti COVID-19.

A to aj napriek tomu, že 11. apríla prezident Joe Biden oficiálne vyhlásil ukončenie národného ohrozenia spôsobeného pandémiou COVID-19.

Spoločnosť LC 17. apríla zaslala spoločnosti Emory Healthcare list, v ktorom žiadala, aby bola Doeovej najneskôr do 30. apríla udelená náboženská a zdravotná výnimka z povinnosti očkovania proti COVID-19, a požiadala, aby bola reaktivovaná a zaradená na aktívny zoznam čakateľov na transplantáciu obličky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Náboženské presvedčenie

V deväťstranovom liste sa uvádza, že každá dostupná vakcína COVID-19 je spojená s potratenými „líniami fetálnych buniek“.

Ako dôkaz uvádza dôkazy z ministerstiev zdravotníctva Severnej Dakoty a Louisiany.

Doe, veriaca katolíčka, je proti požitiu alebo injekčnému podaniu takýchto vakcín na základe svojho náboženského presvedčenia.

Liberty Counsel tiež informovala spoločnosť Emory Healthcare, že existujú závažné zdravotné dôvody, prečo Doeová odmieta očkovanie.

Stojí na prirodzenej imunite

V liste s požiadavkou sa uvádza, že Doe sa už z COVIDu zotavila a že jej hladiny protilátok sú v skutočnosti silnejšie ako u mnohých ľudí, ktorí boli plne očkovaní 90 dní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *