Ruská odveta: V Kyjeve aj kúsok od slovenských hraníc počuť masívne výbuchy (Video)

FesIR1wWAAUBr1G

V centre ukrajinskej metropoly Kyjev sa ozvalo v pondelok ráno niekoľko výbuchov, ktoré si vyžiadali mŕtvych a ranených, uviedla podľa médií hovorkyňa záchranárov Svitlana Vodolahová s tým, že údaje sa upresňujú. Explózia hlási aj Ľvov na západe krajiny, Žytomyr, Chmelnyckyj a Dnipro.

Letecký poplach bol vyhlásený o 6:47 tamojšieho času a po 8:00 sa ozvali tri až štyri explózie, píše agentúra Unian s odkazom na svedkov.

„V štvrti Ševčenkovskij v centre hlavného mesta sa ozvalo niekoľko explózií. Zisťujú sa podrobnosti,“ povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko na sociálnej sieti Telegram.

Z miesta výbuchov stúpajú dva stĺpy dymu. Niektorí svedkovia tvrdia, že počuli niekoľko explózií.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga poradila 6 rád, ako získať peniaze a šťastie. Je to jednoduché

„Rusko znova zaútočilo na Kyjev. V meste po vyhlásení leteckého poplachu zahrmelo niekoľko výbuchov, tri či štyri,“ napísala agentúra Unian.

„Jedna z rakiet zasiahla okolie pamätníka Hruševského. Zasahujú záchranári,“ uviedol na sociálnej sieti poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Heraščenko.

Reportéri denníka Ukrajinska pravda hlásia, že na miesto výbuchu išli sanitky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

Okolo 9:35 tamojšieho času zazneli ďalšie dve explózie, píše Ukrajinská pravda s odvolaním sa na svedkov.

Kyjev, ku ktorému sa ruské jednotky neúspešne pokúsili preniknúť po februárovom začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, nebol terčom ruských útokov od júna.

Moskva však v nedeľu prisľúbila odvetu za víkendové poškodenie Kerčského mosta, vedúceho z Ruska na anektovaný polostrov Krym.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *