Šikovní ľudia umývajú batérie v kúpeľni papierom na pečenie. Takéto čisté ste ich ešte nemali!

Untitled 10

Kúpeľňové batérie nie sú len úžitkové, ale aj dekoratívne prvky, preto priťahujú pozornosť a stojí za to zabezpečiť, aby boli vždy čisté. Dostupné čistiace prostriedky môžu povrch batérie ľahko poškodiť. Preto vám odporúčame, čo používať na čistenie kúpeľňových batérií.

Čisté kúpeľňové batérie je radosť používať aj preto, že na nich nie sú odtlačky prstov, šmuhy od vody ani usadeniny mydla a vodného kameňa. Stačí vziať z kuchynskej skrinky a utrieť vodovodnú batériu alebo dažďovú sprchu a efekt bude omračujúci.

Čo by ste mali používať na čistenie batérií v kúpeľni?

Najlepšie je použiť papier na pečenie, ktorý je skvelý na čistenie šmúh a škvŕn na kúpeľňovej batérii. Preto je táto metóda taká jednoduchá, lacná a rýchla a predovšetkým veľmi účinná. Stačí vziať kúsok papiera na pečenie a zotrieť znečistenú batériu a tá v okamihu získa späť svoj lesk. Túto metódu čistenia môžete použiť aj na čistenie kuchynskej batérie, pretože je vyrobená z rovnakého plastu ako kúpeľňové batérie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zadržujete vetry? Je to veľká chyba, ktorá vám ničí telo a zdravie

Papier na pečenie vs. sprchovací kút

Áno, tento kuchynský doplnok sa bude dobre hodiť aj na čistenie sprchového kúta. Papier zanecháva na utretom povrchu malé množstvo vosku, ktorý spôsobuje účinnú bariéru proti vode a zvyškom mydla. Stačí kus papiera na pečenie a trochu trpezlivosti a už po niekoľkých ťahoch bude čistý. Nakoniec stačí kabínku utrieť suchou handričkou a je hotovo. Ako vidíte, okrem pečenia má papier mnoho rôznych využití, čím šetrí peniaze a čas.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dôvod, prečo by ste nemali pred spaním chodiť do sprchy

Ďalšie domáce spôsoby čistenia kúpeľne a kúpeľňových batérií

Správne a pravidelné čistenie je kľúčom k čistej kúpeľni. Preto je dobré používať domáce špecifiká, ktoré skvele zmyjú všetky nečistoty:

Biely ocot ničí baktérie a plesne a skvele dezinfikuje povrchy. Dokáže dôkladne odstrániť škvrny a odvápňuje napríklad aj sprchovú hlavicu;
citrónová šťava vyčistí všetky kúpeľňové armatúry. Stačí vmasírovať polovicu citróna do povrchu a potom ho zotrieť suchou handričkou a vaša vodovodná batéria alebo dažďová sprcha sa bude lesknúť;

jedlá sóda je rovnako dobrým a účinným prostriedkom, ktorý predovšetkým pohlcuje nepríjemné pachy. Stačí ju zmiešať s vodou a octom a váš domáci čistiaci sprej je pripravený;

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *