Upratovačka luxusných hotelov prezradila trik na umývanie sprchového kútu

bathroom 1336165 1920

Vodný kameň a plesne sú problémy, s ktorými bojuje každý, kto má v kúpeľni sprchovací kút. Aby ste sa ich zbavili, nemusíte míňať koruny na žieravé chemikálie zakúpené v obchode. Existujú oveľa lacnejšie a mimoriadne účinné domáce metódy. Poradíme vám, čím vyčistiť sprchový kút, aby bol vždy čistý a svieži, píše Genialne

Sprchový kút má mnoho výhod a jednu veľkú nevýhodu – ťažko sa čistí. Našťastie existujú jednoduché domáce triky, ktoré môžete použiť, aby sa leskol za pár minút! Stačí siahnuť po výrobkoch, ktoré má väčšina z nás vždy doma.

Ako vyčistiť sprchu?

Pri čistení sprchy, rovnako ako pri čistení čohokoľvek iného, je najdôležitejšie zabrániť usadzovaniu odolných nečistôt. Čistenie by sa preto malo vykonávať pravidelne. Najlepšie je sprchový kút po každom použití opláchnuť a vodu zo skla zakaždým odstrániť pomocou špeciálnej gumovej stierky. Takto sa nebudú tak často objavovať usadeniny vodného kameňa a budete môcť vykonávať generálne čistenie oveľa menej často.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vytlačte toto ovocie do vody a pite. Najlepšie hydratujete telo, ktoré bude silné

Dôležité je, že nebudete potrebovať žiadne korozívne čistiace prostriedky. Nezabudnite čistiť kúpeľňové vybavenie mäkkými utierkami z mikrovlákna, nie hrubými drhnutiami. Mimoriadne dôležitý je aj výber správnych čistiacich prostriedkov. Ak neviete, čo používať na čistenie sprchy, máme pre vás niekoľko návrhov.

Čo používate na čistenie sprchového kúta od vodného kameňa?

Na odstránenie vodného kameňa zo skla sprchového kúta a batérie nemusíte používať čistiace prostriedky zakúpené v obchode. Prírodné produkty sú perfektné a dajú sa pripraviť za pár sekúnd.

  • Zmiešajte ocot a teplú vodu v pomere 1:1, nalejte zmes do fľaše s rozprašovačom a naneste ju na všetko v sprche. Nechajte pôsobiť 10 minút a potom zotrite handričkou. Hotovo, po vodnom kameni by nemala zostať ani najmenšia stopa.
  • Ak nemáte radi vôňu octu, použite kyselinu citrónovú. Zmiešajte 2 polievkové lyžice kyseliny s 200 ml vody. Pokračujte ako pri zmesi octu a vody. Tento prípravok radšej nepoužívajte na mramorové povrchy, pretože na nich môžu zostať farebné stopy, ktoré sa ťažko odstraňujú.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Bez mince či žetónu otvoríte za sekundu nákupný vozík týmto trikom

Ako mám vyčistiť sprchový kút, aby som sa vyhol plesniam?

Sprchový kút má mnoho zákutí, v ktorých sa môžu vyskytovať plesne. Aby ste zabránili vzniku plesní, po každom sprchovaní sprchový kút a celú kúpeľňu vyvetrajte. Na čistenie dutín a škárovacej hmoty v kabíne použite sódu bikarbónu a peroxid vodíka. Najprv posypte jedlou sódou všetky ťažko dostupné miesta a škáry a počkajte 10 minút. Po uplynutí tejto doby ich vydrhnite napríklad starou zubnou kefkou. Nakoniec vyčistené miesta pretrite trojpercentným peroxidom vodíka. Následne ho nemusíte oplachovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *