Pitná voda je veľmi dôležitou súčasťou každej stravy. Vďaka tekutinám môže naše telo normálne fungovať. Voda dostupná v obchodoch však často zďaleka nie je taká, akú by sme mali konzumovať. Odporúčame vám, akú vodu piť, aby ste sa cítili dobre, píše Genialne
Keď sa leje horúčava a teploty sú tropické, pitie vody je nevyhnutné. Osobitnú pozornosť treba venovať tomu, aby sme sa vyhli dehydratácii. Nie každý vie, že veľký význam má aj kvalita vody. Preto nie každý druh je pre naše telo rovnako dobrý.
Akú vodu by sme mali piť?
Odborníčka Dr. Magdalena Cubała na svojom profile na sociálnej sieti vysvetľuje, ktorá z komerčne dostupných vôd bude najlepšia. Odporúča piť tú, ktorá je bez mikroorganizmov, teda prevarenú alebo získanú cez uhlíkový filter. Ten oddeľuje nečistoty z vody, vďaka čomu je oveľa čistejšia a chutnejšia. Pozornosť sa oplatí venovať aj mineralizácii vody. Odporúča vyhnúť sa osmotickej a destilovanej vody, ktorá nie je prirodzená a v prírode sa spontánne nevyskytuje. Najlepšie je piť mineralizovanú vodu
Aká voda nám škodí?
Lekár tiež upozornil na škodlivosť vody. Znie to absurdne, ale žiaľ, nesprávny druh nám môže viac uškodiť ako pomôcť. Vinníkom zlého zdravotného stavu môže byť sýtená voda, ktorú by nemali piť ľudia bojujúci s plynatosťou, nadúvaním, vredmi a žalúdočnými ochoreniami. Samozrejme, všetko je založené na zlatej strednej ceste so zdravým rozumom. Vypitie jedného pohára nespôsobí nič zlé, ale konzumácia fľaše sýtenej vody áno. Zníži povrchové napätie v črevách, čo umožní baktériám usadiť sa tam. V dôsledku toho sa budú tvoriť plyny.
Čo piť v horúcom počasí okrem vody?
Mnohí ľudia sa pýtajú, čím nahradiť vodu. Niektorí ju jednoducho nemajú radi a radšej majú alternatívu. Do džbánu si môžete pripraviť limonádu s citrónom a mätou. Zaujímavá je konzumácia horúcich nápojov počas horúčav, ktoré majú po vypití ochladzujúci účinok. V krajinách, ktoré sú teplejšie ako Slovensko, ich obyvatelia pijú horúcu kávu alebo čaj, napríklad v Turecku alebo Maroku.