Šíri sa Bidenovo video, kde tvrdil, že nebude žiadny Nord Stream 2, ktorý včera zasiahli výbuchy. Polícia varuje

biden

Včera obleteli správy o tom, že boli poškodené plynovody z Ruska do Európy. Nord Stream 1 a 2 zasiahli obrovské výbuchy a kým niektorí obviňujú Ukrajinu, iní zase Rusko. Kto za týmito útokmi bol, nie je teraz známe.

Internetom sa teraz šíri video amerického prezidenta Joa Bidena z 7.februára 2022, kedy Biden vtedy tvrdil, že ak Rusko zaútočí na Ukrajinu, tak nebude žiaden Nord Stream 2 „Postaráme sa, aby tomu bol koniec“ povedal Biden.

Novinár sa amerického prezidenta opýtal, ako presne to chce spraviť, keď tento projekt Nord Stream 2 je pod kontrolou Nemecka „Sľubujem, budeme schopní to dosiahnúť.“ povedal Biden.

Slovenská polícia na svojej stránke Hoaxy a podvody teraz upozorňuje, že slovenskí konšpirátori toto video bez relevantných informácii zdieľajú a spájajú so včerajšími výbuchmi plynovodov Nord Stream 1 a 2.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

„Sledujte pozorne, ako rýchlo a kto tento naratív importuje na Slovensko. Ruské kanály ho šíria niekoľko hodín, už ho preberajú naši.

Síce tvrdia “asi”, “údajne”, “možno”, ale misiu si splnili. Objektívne teraz nemáme žiadne relevantné informácie, ale oni už áno.“ píše polícia.

Bývalý poľský minister obrany Radek Sikorski pripísal Spojeným štátom sabotáž dvoch plynovodov Nord Stream 1 a 2, ktoré vedú zemný plyn z Ruska do Nemecka.

„Ďakujem ti, USA,“ napísal Sikorski na Twitteri. Sikorski bol v rokoch 2005-2007 ministrom národnej obrany a predtým pôsobil ako námestník ministra národnej obrany a námestník ministra zahraničných vecí. V súčasnej dobe je zvoleným poslancom Európskeho parlamentu.

Nord Stream (Severný prúd) 1 a 2 leží na dne Baltského mora. Nord Stream 2 bol dokončený v minulom roku, ale Nemecko ho nikdy neotvorilo, pretože Rusko 24. februára napadlo Ukrajinu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

Poľský minister zahraničia Stanisław Żaryn na Twitteri odsúdil Sikorkiho tvrdenie ako „ruskú #propagandu“ a označil ich za „ohováračnú kampaň proti Poľsku, USA a Ukrajine, ktorá obviňuje Západ z agresie proti #NS1 a #NS2. Overovanie ruských klamstiev v tejto konkrétnej chvíli ohrozuje bezpečnosť Poľska. Aký to je akt hrubej nezodpovednosti!“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *