Voliči Matoviča uverili vymyslenému prieskumu, že OĽANO bude mať 80% vo voľbách: Veľmi dúfame! A možno len 48%!

matovic

Portál Plus Jeden Deň vytvoril vymyslený článok, v ktorom uverejnil fiktívny vymyslený prieskum politických strán na Slovensku.

V tomto prieskume neuveriteľne vyhralo voľby hnutie OĽANO a to s 80% hlasov. Ostatné strany mali len mizivé percentá. Tomu článku by naozaj nikto neuveril,… teda okrem pár stoviek fanúšikov Igora Matoviča v skupine na Facebooku, ktorá nesie názov „PODPORA Igora Matoviča SK)

Medzinárodne uznávaná agentúra Global Opinion Research, ktorá sa špecializuje na hĺbkové prieskumy verejnej mienky, oslovila 102 700 respondentov s cieľom dôkladne zanalyzovať nálady a očakávania Slovákov. Okrem iného sa zamerali na preferencie strán a výsledky prekvapili aj analytikov.“ píše sa vo fiktívnom článku portálu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto často by ste mali čistiť rúru. Ako to nerobíte, hrozí vám toto

V článku sú ďalej vymyslené odpovede Igora Matoviča „„Konečne vyšla pravda na povrch,“ povedal minister financií. „Už nehovoríme o smiešnych číslach potrimiskárov z AKO, Focusu či Ipsosu, s tisíckou cielene vybraných re­spondentov. Tu sa vyjadrilo stotisíc ľudí! Mojich ľudí.““ píše sa vtipne v článku.

Podporovatelia Matoviča však žijú vlastný život a niektorí článku uverili a celí nadšení ho zdieľali:

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dôležitý dátum, kedy zasadiť jahody, aby bola veľká a chutná úroda

„Tipujem 48 %“ píše Monika.

„To aj dúfam, ináč to môžeme zabaliť!!“ píše Zuzana.

„Veľmi dúfam..Oľano👍“ píše Magda.

„Tak to aj dopadne.“ píše Robert.

Našli sa však aj ľudia, ktorí pochopili, že ide o fikciu a do statusu to napísali. Niektorým voličom Matoviča to aj tak nestačilo a ďalej písali, že veria v takýto výsledok.

prieskum olano
1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *