Škrabance drevenej podlahy či nábytku odstránite orechom. Stačí pár krát potrieť

skrabance nabytok orechy

Existuje jednoduchý spôsob, ako odstrániť škrabance na nábytku a podlahe? Samozrejme, že existuje! Ak ide o malý škrabanec, ktorý navyše nie je obzvlášť hlboký, zvládnete to s kúskom orecha. Ukážeme vám, ako na to.

Nie je vôbec ťažké, aby sa na nábytku objavili malé škrabance. Stačí chvíľka nepozornosti, aby na nich zostala škvrna. Nemusíte sa však s nimi zmieriť, pretože sa dajú odstrániť takmer rovnako ľahko, ak viete, ako to správne urobiť.

Čo možno urobiť, aby sa na nábytku neobjavili škrabance? Ako ich môžete chrániť?

Existuje pomerne veľa spôsobov, ako sa zbaviť škrabancov na nábytku. V závislosti od hĺbky škrabanca sa používajú rôzne metódy. Najlepším spôsobom je však, samozrejme, zabrániť vzniku škrabancov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Väčšina Slovákov nepozná skrytú funkciu záchodovej kefy

Na tento účel sa oplatí všetok nábytok z času na čas navoskovať, ako aj impregnovať jeho povrch olejom alebo lakom. Vosk, olej aj lak vytvoria na ich povrchu extra sviežu vrstvu, ktorá ich ochráni pred najrôznejšími kazmi. Snažte sa tiež pamätať na to, aby ste na nábytok nekladli žiadne horúce alebo mokré predmety. Vyhnite sa tiež veciam s nepravidelnými alebo ostrými hranami.

Ako odstrániť škrabance na nábytku a podlahe, aby boli ako nové?

Jednou z najjednoduchších a najpohodlnejších metód na odstránenie škrabancov na nábytku je použitie kúska orecha. Funguje prekvapivo dobre na rôzne drevené povrchy. Možno ho úspešne použiť najmä na menšie škrabance (hlbšie škrabance si, žiaľ, zvyčajne vyžadujú použitie profesionálnych prostriedkov, ktoré dostanete v obchodoch pre domácich majstrov).

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skoro každý si takto vypláchne zuby po čistení. Je to však veľká chyba

Vezmite do ruky kúsok vlašského orecha a začnite ním intenzívne trieť poškriabaný povrch. Uvidíte, že škrabanec veľmi rýchlo zmizne. Je to spôsobené tým, že pri práci sa z kúska vlašského orecha uvoľní malé množstvo oleja, ktorý je v ňom obsiahnutý (práve vďaka nemu sú vlašské orechy mastné). Tým sa vyplní vnútro praskliny a prasklina úplne zmizne alebo bude oveľa menej viditeľná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *