Škrupiny z pistácií nevyhadzujte. V záhrade ich takto úžasne využijete

pistacie

Mnohí z nás ich budú považovať za obyčajný odpad a len niektorí ich ocenia. Pritom škrupiny z pistácií sú veľmi dobrým základom pre hnojivo pre rastliny, ale nielen pre ne. Zistíte, že škrupiny sú užitočnejšie, ako si myslíte.

Ak ste nepoznali patent na ich použitie, určite si prečítajte náš článok. Budete prekvapení, koľko možností využitia majú škrupiny týchto orechov.

Vlastnosti škrupín pistácií

Škrupiny pistácií majú v záhrade viacero využití, hoci to vie len málo záhradkárov. Môžu sa napríklad použiť na ozdobu záhonov, pomôcť odradiť záhradných škodcov alebo slúžiť ako základ pre hnojivo.

Vyhadzovanie pistáciových škrupín je čistým plytvaním peňazí. Zamyslite sa nad tým – načo míňať peniaze na špecializované výrobky, keď najcennejšie hnojivo vyhadzujete do koša.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nevyhadzujte šupky z uhorky. Takýto zázrak dokážu v záhrade

Ak ste teda milovníkom orechov, teraz už viete, že máte výhovorku. Koniec koncov, necukrujete medzi jedlami a „vytvárate“ si základ pre hnojivo.

Ako využijete škrupiny z pistácií v záhrade?

Ak chcete použiť pistáciové škrupiny, musíte ich nazbierať značné množstvo. Potom je dobré ich dobre vysušiť napríklad na slnku. Po rozomletí ich môžete ľahko pridať do kompostu alebo primiešať do pôdy.

Za zváženie stojí najmä druhá možnosť. Pridanie pistáciových škrupín do pôdy môže pomôcť zadržať vodu v pôde a mierne zlepšiť jej štruktúru. Dôležité je, že pistáciové škrupiny vyrovnávajú pH pôdy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Lacný liek z lekárne na žltnutie listov uhoriek - chráni pred chorobami a zvyšuje úrodu

Zabudnite na škodcov

Pistáciové škrupiny budú dobre fungovať aj ako prostriedok na odradenie škodcov. Ukázalo sa, že mšice a mnohé iné druhy hmyzu neznášajú ich vôňu. Ostré hrany rozdrvených škrupín vytvoria nepreniknuteľnú bariéru napríklad pre slimáky.

Toto použitie pistáciových škrupín je detská hračka. Stačí ich posypať okolo plôch, ktoré chcete chrániť, a je hotovo. Žiadne mletie, postrekovanie ani iné časovo náročné postupy.

Ak sme vás presvedčili, aby ste použili pistáciové škrupiny vo svojej záhrade, určite nám dajte vedieť v komentároch. Vyskúšajte tento patent na vlastných pozemkoch a pocítite rozdiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *