Skrytá funkcia umývačky riadu, ktorá vám zmení život. Vedeli ste to?

umyvacka riadu 1

Umývačka riadu je skvelý pomocník, v mnohých domácnostiach dokonca potvrdia, že by radšej boli bez práčky ako bez umývačky riadu. Ak chcete, aby vám robila čo najlepšiu prácu, upravte polohu horného koša. Umývačka nebude zhromažďovať vodu a riad bude dokonale suchý.

Hrnčeky a šálky

Riad by mal byť v umývačke naskladaný prirodzene smerom nadol, umývačka potom umyje súpravy zo všetkých strán. Po spustení procesu sušenia pripraví riad na čistenie a použitie. Je tu malé ale. Na dne šálok a hrnčekov zostáva voda, ktorú umývačka riadu neodstránila počas procesu sušenia, niekedy aj s časťou zachytených nečistôt. Aby ste sa vyhli oplachovaniu šálok a ich utieraniu utierkou na riad, je tu malý trik. Stačí, ak hornú zásuvku dostanete do naklonenej polohy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto pestujú egreše najlepší záhradkári. Nezabudnite na túto vec

Ako nastaviť hornú zásuvku v umývačke riadu

Nie každá umývačka riadu má túto funkciu, ale možno patríte k tým šťastným. Ak sa vám podarí polohovať hornú zásuvku, znížite hromadenie vody na riade v spodnej časti šálok a hrnčekov. Pozorne sa pozrite na hornú zásuvku. Po stranách by mali byť prídavné kolieska alebo posuvníky.

Keď ich nájdete, ste na polceste. Vytiahnite zásuvku tak ďaleko, ako to len pôjde, opatrne nadvihnite prednú časť a prvé koliesko sa uvoľní. Zdvihnite zásuvku a opätovne namontujte kolieska na koniec lišty. Vymeňte aj horné koliesko a pomaly posuňte zásuvku späť nadol. Obe kolieska sú na koľajnici, ale zásuvka zostane mierne naklonená.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobíte si to hnojivo sami. Kvety vám budú doma rásť ako divé

Voda sa prestane zhromažďovať na opačnej strane dna umývačky a vy budete mať menej práce pri čistení súpravy.

Rýchlejšie sušenie riadu

Aj moderné a kvalitné umývačky riadu po skončení sušenia vypúšťajú paru. Platí pravidlo, že umývačku otvoríte a necháte riad voľne uschnúť. Niektoré umývačky riadu sa po skončení cyklu otvoria automaticky. Ak chcete urýchliť čas sušenia, otvorte umývačku riadu a nad pracovnú dosku a dvierka zaveste malú utierku. Nechajte ho visieť 20 minút, aby absorboval prebytočnú vlhkosť a paru. Riad bude suchší a zníži sa vlhkosť v kuchyni (za predpokladu, že je uterák odstránený), ktorá je zodpovedná za vznik plesní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *