Skúsení majitelia áut vedia, čo robiť v zime, aby nemali zahmlené okná

zahmlene okna auto

Každý vodič auta vie, že jeseň a zima sú najhoršie ročné obdobia. Kratšie a kratšie dni, dážď a sneženie, klzké vozovky a hmla sú len niektoré z ťažkostí. Jedným z problémov, s ktorým sa vodiči musia popasovať, je aj zaparovanie okien auta.

Na jeseň a v zime sa týmto problémom nedá úplne vyhnúť, pretože za to môžu poveternostné podmienky. Existuje však jedna príčina zaparovania okien v aute, ktorú môžeme odstrániť. Stojí za to vedieť, ktorá to je.

Zahmlené okná sú pre vodičov skutočnou nočnou morou

Na jeseň stačí nechať auto na chvíľu pred domom alebo na parkovisku a po návrate k autu nájsť zahmlené okná. Na jeseň a v zime sa zahmlievajú okná auta. Je to neoddeliteľne spojené s počasím.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je to tu! Na Slovensko mieria takéto horúčavy. Tu bude peklo

V tomto ročnom období je vo vzduchu oveľa viac vlhkosti ako v iných ročných obdobiach. Tým, že nastupujeme do auta v premočenom oblečení a mokrých topánkach a možno si berieme aj mokrý dáždnik alebo aktovku, prispievame k zvýšeniu vlhkosti vo vozidle.

V aute býva o niečo teplejšie ako vonku, čo spôsobuje, že sa na oknách objavujú vodné pary. Existuje ešte jeden dôležitý dôvod, prečo sa okná zaparujú. Je to špina. Špinavé okná znamenajú, že sa na nich zhromažďuje viac pary.

Ako znížite vlhkosť v aute?

Ak chcete znížiť problém so zaparovaním okien v aute, dbajme na čistotu. Začnite umývaním okien zvnútra. Okná často umývame zvonku pomocou stieračov a kvapalín. Medzitým nečistoty zvnútra, aj keď ich nemusíme vidieť, podporujú hromadenie pary na oknách.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ženy po 50-tke by nemali konzumovať tieto potraviny. Urýchľujú starnutie

Oplatí sa postarať aj o vybavenie, ktoré nedrží vlhkosť, napr. na jeseň a v zime môžeme vymeniť materiálové rohože za gumové. Tie sa ľahšie sušia.

Ako odstrániť prebytočnú vlhkosť z vozidla?

Odstrániť vodnú paru zo skiel auta pomôže aj klimatizácia a ventilačný systém. Zabezpečme dobrú cirkuláciu vzduchu v aute a po zapnutí motora nastavme klimatizáciu na najvyššiu teplotu a výkon. Zapnite klimatizáciu a otvorte okná.

V modeloch vybavených vyhrievaním zadného alebo čelného skla alebo vyhrievanými zrkadlami bude táto úloha jednoduchšia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *