Skúsený záhradkár prezradil tajné hnojivo, ktoré sadenice milujú najviac

paradajky sadenie

Prírodné hnojivá na rastliny sú medzi záhradkármi veľmi obľúbené z dobrého dôvodu. Často sú oveľa lacnejšie ako špecializované výrobky a sú tiež oveľa šetrnejšie k životnému prostrediu.

Ak vás zaujíma, ako si zabezpečiť obrovskú úrodu, určite by ste mali tento patent vyskúšať aj vo svojej záhrade. Funguje dokonca lepšie ako sóda a kvasnice.

Vyrobte si hnojivo z odpadu

Domáce hnojivá majú tú výhodu, že vás nestojí ani cent. Hnojivo si vytvoríme napríklad z kávovej usadeniny alebo banánových šupiek z kuchynského odpadu.

Spomeňte si, koľko zdraviu prospešných produktov denne vyhadzujeme do koša, hoci pri štipke pevnej vôle by sme z nich mohli vytvoriť organické hnojivá.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci začali do záchodu na noc sypať múku. Ráno uvidíte obrovskú zmenu

Presne taká istá situácia je aj pri hnojive z vaječných škrupín, o ktorom si povieme viac neskôr v tomto článku.

Prečo sú vaječné škrupiny účinným hnojivom?

Vaječné škrupiny pozostávajú z 90 % z uhličitanu vápenatého, čo z nich robí ideálne organické hnojivo pre rastliny. Tento prostriedok zvyšuje odolnosť rastlín, ale zároveň podporuje priepustnosť pôdy, takže rastliny môžu ešte lepšie čerpať živiny z pôdy.

Okrem toho vaječné škrupiny zabraňujú mnohým chorobám rastlín a poskytujú dobrú ochranu plodín pred škodcami – vrátane slimákov.

Ako vyrobiť hnojivo z vaječných škrupín?

Existujú tri spôsoby prípravy hnojiva z vaječných škrupín. Najjednoduchší spôsob je rozdrviť ich a nasypať do pôdy pod rastliny. Vaječné škrupiny po navlhčení postupne uvoľnia do pôdy cenný vápnik.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pripravte si ovsenú kašu takto a stane sa z nej spalovač tukov

Ďalší spôsob spočíva v rozdrvení škrupín na prášok a ich následnom primiešaní do pôdy, do ktorej budete sadiť nové rastliny. Rozdrvenie vaječných škrupín zabezpečí rýchlejšie uvoľňovanie vápnika do pôdy.

Posledná metóda spočíva v zmiešaní 10 mletých vaječných škrupín s 10 litrami horúcej vody. Túto zmes odložte na 7 dní a občas premiešajte. Po rozpustení škrupín získate tekuté hnojivo, ktoré je ideálne na zalievanie rastlín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *