Týmto trikom zídu všetky lepky z pohárov aj po 50-tich rokoch

lepky pohare

Možno je vaša chladnička alebo stôl „vyzdobený“ nálepkami, ktoré naň kedysi nalepili vaše deti. Alebo vaše nové poháre na víno. Občas sa stane, že niektoré z nich nechcú pustiť textílie. Pokúšali ste sa ich odstrániť, ale nešlo to veľmi dobre. A teraz sa musíte pozerať na nevzhľadné a potrhané papiere so zvyškami lepidla.

Máme pre vás riešenie. Pomocou nasledujúcich tipov sa môžete zbaviť nálepiek alebo ich zvyškov z akéhokoľvek povrchu. A nezostane po nich ani stopa.

Alkohol alebo benzín na skle

Existujú dva spôsoby, ako odstrániť nechcené dekorácie zo skla. Ponorte sklo alebo malý predmet celý do roztoku vody a sódy na pranie a nechajte ho nasiaknuť. Potom sa krásne zotrú.

Predmety, ktoré sa nedajú ponoriť, napríklad okno alebo zrkadlo, natrite liehom, odlakovačom na nechty alebo detským olejčekom a nechajte pôsobiť cez noc. Do rána sa pekne zoškriabu. Na sklo môžete použiť aj benzín.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Podľa tejto veci zistíte, či kupujete chutné pomaranče

Na drevo použite fén a ocot.

Ak sú nálepky na nábytku alebo predmetoch z dreva, bude to ťažšie, pretože drevo je porézne. Lepidlo sa naň pravdepodobne lepšie prilepí. Nálepky preto najprv nahrejte fénom a potom ich opatrne odlepte horúce.

Ak to nepomôže, priložte na ne kúsok látky namočenej v octe a nechajte ich tam. Zvyšný papier a lepidlo odstráňte plastovou škrabkou a povrch ošetrite leštidlom na drevo.

Na kov a plast použite olej a sódu

Ak máte na kovových predmetoch nechcené obtlačky, navlhčite ich a dôkladne zoškrabte plastovou špachtľou alebo starou kreditnou kartou. Potom zmiešajte olej a jedlú sódu a zmes naneste na zvyšky lepidla. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom zmyte.

Nálepky na plaste natrite rastlinným olejom a po 5 minútach umyte teplou mydlovou vodou a odstráňte. Aj tu však v oboch prípadoch pomôže technický benzín.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pite tento nálev a detoxikujte si črevá a vyžeňte zápal z tela

Ocot na keramiku

Nežiaduce nálepky na porceláne a keramike zakryte handričkou namočenou do zohriateho octu na ½ hodiny. Potom pôjdu pekne dole aj so zvyškami lepidla. Ak nejaké lepidlo zostane, zotrite ho gumou na ceruzky.

Najlepší spôsob, ako sa zbaviť látkových nálepiek, je vložiť látku na 1 hodinu do mrazničky. Po vytiahnutí z nej okamžite odtrhnite čo najviac stvrdnutých kúskov a zvyšné lepidlo navlhčite vodou s niekoľkými kvapkami prostriedku na umývanie riadu.

Nepodarilo sa vám to? Skúste niečo iné

Nálepky zo skla dokáže odstrániť aj arašidové maslo alebo majonéza. Tuk je prekvapivo účinný pri rozpúšťaní lepidla.

Len dávajte pozor, aby ste povrch predmetov nenávratne nepoškriabali ostrým predmetom. Alebo drevo zničte mastným olejom. Výhodou je, že väčšinu týchto surovín máte doma v špajzi a nemusíte na ne minúť ani cent.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *