Slováci budú mať novú diaľničnú známku na jeden deň! Bude cena adekvátna?

344737319 1596384460841379 7127462123950581566 n

Ministerstvo dopravy pripravuje novinku pre vodičov na Slovensku. Podľa portálu Topspeed ide o novú zmenu, ktorá upraví typy diaľničných známok. V budúcnosti sa tak bude dať zakúpiť aj jednodňová diaľničná známka, ktorá by mala najviac pomôcť občasným šoférom, ktorí sa na spoplatnených úsekoch ciest pohybujú len zriedka.

Cena jednodňovej diaľničnej známky sa zatiaľ stanovuje a jej maximálna hodnota nesmie prekročiť hranicu 9 percent ceny ročnej známky. Úprava dôjde na základe regulácií z Bruselu. Cenový limit by tak mal byť najviac 5,40 eura.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Žiakom na Slovensku idú zakázať mobily v školách. Takto to má fungovať

Rezort dopravy informuje, že cenu nového typu známok určí po dôkladnej analýze ministerstvo dopravy. Národná diaľničná spoločnosť zase analyzuje a identifikuje technické a aplikačné dosahy zavedenia jednodňovej diaľničnej známky a komunikuje aj s inými krajinami, aby sa získali informácie o ich zámeroch v tejto veci.

Ministerstvo dopravy zatiaľ nezverejnilo presný dátum zavedenia nových diaľničných známok do obehu, ale očakáva sa, že k takejto zmene dôjde najskôr na začiatku septembra.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kedy vám káva škodí? Mali by ste si dávať veľký pozor

Nová zmena by mohla byť pre občasných vodičov veľkou úľavou. Vodiči, ktorí sa na diaľniciach pohybujú len niekoľkokrát do roka, budú môcť využiť nový typ známky a ušetriť pri tom nemalé finančné prostriedky.

[democracy id=“22″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *