Slováci dávajú zubnú pastu do mrazničky. Pomáha to tisícom domácností

zubna pasta

Zubná pasta sa začala používať v 19. storočí. Dovtedy si ľudia čistili, alebo skôr nečistili zuby, najrôznejšími vecami. Skúšali tehlový prach, drevené uhlie alebo rôzne druhy kyselín. Dnes máme šťastie, pretože čistenie zubov nikdy v minulosti nebolo jednoduchšie. Zubná pasta sa však nemusí používať len na čistenie zubov, môžete z nej získať oveľa, oveľa viac.

Japonský trik so zubnou pastou v mrazničke

Japonské gazdinky zistili, že zubná pasta dokáže zbaviť zápachu a oživiť drevené dosky na krájanie. Naplňte zásobníky na kocky ľadu zubnou pastou a vložte ich do mrazničky. Keď zubná pasta stuhne, vyberte kocky ľadu a potrite ňou dosku na krájanie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mäso, ktoré Slováci úplne podceňujú. Je oveľa zdravšie ako kuracie mäso

Biele šmuhy na topánkach

Ak nenosíte biele tenisky, nežijete. A ak nie celé biele, tak aspoň čierne s bielym pruhom. Ale ten módny biely gumený prúžok sa dosť ťažko čistí. A práve s týmto zákerným problémom vám môže pomôcť zubná pasta. Naneste ju na špongiu, vydrhnite, nechajte chvíľu pôsobiť a potom opláchnite alebo zotrite. Pásik sa bude lesknúť ako nový.

Žehličky na vlasy a kulmy ako nové

Po určitom čase používania sa na povrchu vašich žehličiek na vlasy a kuliem vytvorí špinavý povlak. Spôsobujú to prípravky na vlasy, ako sú kondicionéry, masky, laky na vlasy a suché šampóny. Ak na doštičky žehličky na vlasy alebo kulmy natriete zubnú pastu, necháte ju pôsobiť a potom ju zotriete vlhkou handričkou, budú opäť voňať a fungovať ako nové.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte s vodou a uhorky zalejte. Ochránite ich pred horúčavami

CD a DVD disky bez škrabancov

Plytké škrabance na diskoch CD a DVD môžete vyhladiť zubnou pastou. Naneste tenkú vrstvu na lesklú stranu disku. Pomocou končekov prstov zubnú pastu jemne rozotrite krúživým pohybom zvnútra von, potom ju opláchnite studenou vodou a osušte.

Použitie pre klaviristov

Klavírne ventily sa pomerne rýchlo zašpinia a ich čistenie často nie je jednoduché. Ak im potrebujeme vrátiť stratený lesk, pomôže nám zubná pasta. Klapky vyčistíme handričkou a zubnou pastou, potom ich utrieme čistou vlhkou handričkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *