Slováci môžu dostávať mesačne od štátu 200€. Stačí splniť tieto podmienky

banknotes g4eb43ae98 1920

Pracovná dochádzka býva pre mnohých zamestnancov veľkou výzvou, najmä ak sa pracovisko nachádza na väčšej vzdialenosti od ich bydliska. Zvlášť pre ľudí, ktorí si ešte len hľadajú zamestnanie, môže byť dochádzka veľkou finančnou záťažou. Našťastie, existuje niekoľko foriem finančnej podpory zo strany štátu, ktoré môžu pomôcť zamestnancom znížiť svoje náklady na cestovanie.

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny poskytuje príspevok na dochádzku do práce pre zamestnancov v celkovej výške až do 200 eur mesačne. Tento príspevok môže pokryť náklady zamestnanca na cestovanie z miesta trvalého alebo prechodného pobytu do miesta výkonu zamestnania a späť.

Podmienkou je, že zamestnanec bol najmenej tri mesiace v evidencii uchádzačov o zamestnanie a bol vyradený z dôvodu vzniku pracovného pomeru. Navyše, zamestnanec musí písomne požiadať o príspevok najneskôr do jedného mesiaca od nástupu do zamestnania a jeho trvalý alebo prechodný pobyt musí byť iný ako adresa miesta výkonu práce.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať potraviny, ktoré milujú. Dátum sa blíži

Finančný príspevok sa poskytuje maximálne počas 6 mesiacov na základe písomnej dohody medzi úradom a zamestnancom. Výnimku má zamestnanec, ktorý bol pred zamestnaním znevýhodneným uchádzačom. V tomto prípade mu úrad príspevok môže poskytnúť aj v priebehu ďalších 6 mesiacov. Zamestnanec môže po uplynutí jedného roka od ukončenia poskytovania príspevku opakovane požiadať o jeho opätovné poskytnutie.

Výška príspevku na dochádzku závisí od vzdialenosti adresy zamestnanca a adresy zamestnania. Minimálna vzdialenosť, pri ktorej má zamestnanec nárok na príspevok, je minimálne 1 kilometer. Maximálnu výšku príspevku dostanú zamestnanci, ktorých zamestnanie je vzdialené minimálne 200 km od miesta ich bydliska.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pijete studenú vodu v horúčavách? Vôbec to nezchladí telo. Toto je dôvod

Zamestnanci tak môžu dostať mesačne od 15 do 200€. Tu sa dočítate viac.

Uchádzač musí splniť tieto podmienky: 

  • bol najmenej tri mesiace vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie,
  • z evidencie uchádzačov o zamestnanie bol vyradený z dôvodu vzniku pracovného pomeru,
  • je zamestnancom,
  • o príspevok na dochádzku písomne požiada najneskôr do jedného mesiaca od nástupu do zamestnania,
  • adresa trvalého alebo prechodného pobytu je iná ako adresa miesta výkonu práce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *