Slováci odpovedali, že by chceli vyšší plat. Peniaze pri tom chcú len na viac jedla a bývanie

ako zarobit na internete

Podľa nedávneho prieskumu agentúry 2muse pre Poštovú banku takmer pätina Slovákov nedokáže vyžiť zo svojho platu, pričom viac ako polovica respondentov nie je spokojná so svojím súčasným príjmom. Z prieskumu, ktorý sa uskutočnil na vzorke 1 006 respondentov z celého Slovenska, vyplynulo, že drvivá väčšina ľudí v krajine by privítala vyšší plat, pričom viac ako 86 % uviedlo, že by boli spokojní s jeho zvýšením.

Respondentov sa pýtali na ich ideálny čistý plat a každý tretí Slovák odpovedal, že ideálny by bol plat vo výške 1 001 až 1 500 eur mesačne. Pritom približne každý piaty respondent uviedol, že by privítal mesačný plat do 1 900 €, pričom najviac respondentov v tejto skupine pochádzalo z Bratislavy. Len o niečo viac ako 5 % respondentov však uviedlo, že sníva o mesačnom plate nad 3 000 EUR.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nikdy to nerobte s jahodami pred ich opláchnutím. Stratia všetku svoju chuť

Z prieskumu tiež vyplynulo, že najvyšší počet ľudí, ktorí majú problém vyjsť s peniazmi, je z Nitrianskeho a Banskobystrického kraja. Len 14 % respondentov z týchto krajov uviedlo, že sú spokojní so svojím súčasným platom, zatiaľ čo najvyšší počet spokojných respondentov pochádzal z Bratislavského kraja. Dôvody, prečo ľudia na Slovensku potrebujú vyššie príjmy, sú rôzne, pričom dve tretiny respondentov uviedli, že by boli schopní lepšie kompenzovať vysoké náklady na potraviny a bývanie. Takmer polovica respondentov uviedla, že vyšší príjem by im umožnil dopriať sebe a svojej rodine krajšie veci, výlety a zážitky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vymetá usadeniny z tela. Ako zaviesť do stravy viac vlákniny?

Prieskum tiež ukázal, že požiadavky na vyššie mzdy sa menia s vekom a existujú rozdiely medzi generáciami. O vyšších platoch najviac snívajú ľudia vo veku 30 až 39 rokov. Väčšina respondentov, približne 55 %, uviedla, že by uvítala zvýšenie o 100 až 300 EUR mesačne, zatiaľ čo 15 % respondentov uviedlo, že by uvítali zvýšenie o viac ako 500 EUR mesačne.

Záverom možno konštatovať, že z prieskumu vyplýva, že značná časť Slovákov má finančné problémy a potrebuje vyššie platy, aby vyžila. Požiadavky na vyššie mzdy sa líšia v závislosti od vekových skupín a regiónov, pričom najčastejšou odpoveďou na otázku prieskumu o ideálnej mzde bola ideálna mesačná mzda v čistom od 1 001 do 1 500 eur.

One Reply to “Slováci odpovedali, že by chceli vyšší plat. Peniaze pri tom chcú len na viac jedla a bývanie”

  1. Málo respondentov, znásobiť aspoň 20-25x, potom precízne vyhodnotiť. Predložiť premiérovi a prezidentke. Inak je to len štatistika pre štatistiku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *