Naď sa pochválil: Očakávam reči frflošov, ale Pellegrini neurobil nič!

jaroslav nad

Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) sa pochválil na sociálnej sieti tým, že fínske obrnené vozidlá 8×8 bude spolu vyrábať aj slovenský obranný priemysel a to až zo 60%. Naď si nezabudol kopnúť do Petra Pellegriniho.

„Projekt, na ktorý roky čakali nielen Ozbrojené sily Slovenskej republiky! Zo 76 bojových obrnených vozidiel 8×8 Patria bude až 64 kusov komplet vyrobených na Slovensku. Transfér technológie už prebieha a všetko je už pripravené na to, aby sa od budúceho mesiaca do prvých 12 vozidiel, ktoré budú vyrobené vo Fínsku, vyrábali komponenty na Slovensku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Namiesto vyhadzovania by ju muži mali jesť po kilogramoch. Kôra melóna je zázrak

Spoločnosť CSM Industry v Tisovci už prijala prvých nových montážnikov, dokopy vytvorí 40 nových pracovných miest, čo je v regióne dôležité ako soľ. Zároveň, spoločnosť spolupracuje s odbornými školami v Hnúšti či Revúcej, a to formou duálneho vzdelávania. Okrem toho už rekonštruujú halu, kde sa bude vozidlo montovať, tu investuje 2 milióny fínska spoločnosť a ďalšie 2 milióny priamo CSM Industry.

Zhrniem a podčiarknem, prvé vozidlo výlučne “made in Slovakia” 😉 začnú vyrábať v septembri, na projekte sa bude podvozkovou častou podieľať štátna KONŠTRUKTA-Defence, ktorá je primárnym subkontraktorom. Okrem toho na výrobe budú participovať ďalšie slovenské spoločnosti, čo prinesie stabilitu do podnikov napríklad v Dubnici nad Váhom či Skalici. Som nadšený, že do regiónov prinesieme prácu a výrazné investície.“ uviedol Naď na sociálnej sieti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ženy po 50-tke by nemali konzumovať tieto potraviny. Urýchľujú starnutie

„Očakávam reči frflošov o tri, dva, jedna… ktorí urobili presne NIČ pre slovensky obranný priemysel. Viete, matematika nepustí, spomeniem napríklad stíhačky F-16 za dve miliardy, kde Pellegrini požadoval presne 0% zapojenia našich spoločností ✌️Nech si hovoria, čo chcú, reálne výsledky hovoria jasne a ja sa nesmierne teším!“ dodal Naď.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *