Slováci okamžite to vráťte do obchodu. Môže vám vyhorieť celý dom

nebezpecne sviecky

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) vydáva dôležité varovanie pre všetky slovenské domácnosti. Boli identifikované adventné sviečky značky „Glamour Christmas Candles“ v zlatej farbe, ktoré sú dostupné aj na slovenskom trhu a predstavujú vážne riziko pre zdravie.

Tento výrobok, zložený zo štyroch zlatých sviečok rôznych veľkostí s trblietkami, je balený v priehľadnej plastovej fólii s kartónovým dnom, kde sú uvedené dodávateľ a bezpečnostné upozornenia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedna z najzdravších druhov zeleniny na svete. Slováci sa jej vyhýbajú

Odborníci z EÚ označili sviečky za nebezpečné kvôli potenciálnemu riziku vzniku požiaru.

Vykonané testy preukázali, že sviečky môžu po zapálení spôsobiť sekundárny oheň trvajúci dlhšie než desať sekúnd, čo môže mať za následok požiar.

V reakcii na to SOI zasiahla a umožnila predajcovi prijať nápravné opatrenia, vrátane odstránenia výrobku z trhu a informovania verejnosti. Konzumenti, ktorí si výrobok zakúpili, majú právo na vrátenie plnej kúpnej ceny, opravu alebo výmenu za bezpečný výrobok za predpokladu, že opravený výrobok zaručuje bezpečnosť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Títo Slováci dostanú od štátu viac peňazí. Niektorí až cez 800 eur!

SOI vyzýva spotrebiteľov, aby okamžite prestali používať tieto sviečky a vrátili ich predajcovi v záujme vlastnej ochrany. Bezpečnosť by mala byť vždy na prvom mieste, a preto sa odporúča pozorne sledovať bezpečnostné oznámenia a upozornenia vydávané SOI.

sviecky 3
sviecky 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *