Slováci sa málo premorovali a nosili rúška. Čaká nás výnimočne silná chrípková sezóna, tvrdí Sabaka

Untitled 11

Slovensko zasiahla obrovská vlna chrípky a desiatky škôl už zatvorili. Výučba sa preniesla do online priestoru. Lekári tvrdia, že takúto chrípkovú sezónu ešte nezažili.

V rozhovore pre TA3 povedal infektológ z bratislavských Kramárov Peter Sabaka, že je to spôsobené tým, že sme sa v čase pandémie málo premorovali a teraz má väčšina ľudí slabú imunitu.

„Áno, rúška, respirátory, dezinfekcia rúk a povrchov, ale predovšetkým izolácia a málo sociálnych kontaktov, spôsobili, že sa počas pandemických rokov na našom území chrípka prakticky nešírila. To bude mať ale veľký vplyv na nadchádzajúcu chrípkovú sezónu, ktorá bude zrejme výnimočne silná.“ hovorí Sabaka pre TA3.

Po rokoch pandémie teraz ľudia nemusia nosiť respirátory či rúška, aj to je problémom tvrdí vedec

„Stretávame sa s prudkým nárastom výskytu respiračných infekčných ochorení, vrátane chrípky. Je to spôsobené uvoľnením opatrení a tým, že počas platnosti protiepidemických opatrení sme sa nimi málo premorovali. Väčšina ľudí preto proti nim nemá imunitu a môže sa ľahko nakaziť. Chvalabohu, ide väčšinou o ľahké nákazy, ktoré samé do týždňa alebo dvoch odznejú.“

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmrzlina nemusí zničiť vašu diétu. Stačí si vybrať tú správnu alebo si ju vyrobiť sám

„To, že sme sa izolovali a nosili rúška a respirátory, sa odrazilo na tom, že sa nám dlhšie ako dva roky neobnovovala imunita nie len proti chrípke, ale aj proti nádche vyvolanej rinovírusmi a inými koronavírusmi alebo proti bronchitíde a laryngitíde. Tieto choroby sa šírili len veľmi málo, ale neprestali na našom území existovať. Po uvoľnení opatrení sa začali opäť prudko šíriť čo im uľahčuje fakt, že počas pandemických rokov na nich náš imunitný systém akoby „zabudol“.“ dodal Sabaka pre TA3.

„Málo sme sa premorovali? Veď nám 2 roky nedovolili sa prirodzene premoriť. A navyše masky a respirátory, a dnes už možno otvorene povedať, že aj vakcíny, nám zničili imunitu. Ale to by mal imunológ doktor Sabaka vedieť najlepšie. 😡“ píše v diskusii Ingrid.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ženy po 50-tke by nemali konzumovať tieto potraviny. Urýchľujú starnutie

„Ak je už náš justičný systém tak plesnivý, že on a jeho kumpáni nie sú ešte vyšetrovaní za spleť lží a šírenie poplašných správ, minimálne marketingové oddelenie TA3 by nemalo byť tak hlúpe, aby tohoto skorumpovaného fanatika púšťala na obraz.“ píše Melánia.

„Najskôr rozprával, ze ludia maju nosiť ruška a zrazu zistil, ze sa znizuje imunita… Takych akoze odbornikov najdeme hocikde….“ píše Richard.

„Pred dvoma rokmim, ked tuto prognozu vyslovili niektorí odbornici boli oznaceni za hoaxerov, konspiratorov ❗️ … mali by sa im ospravedlnit vsetky sabaky, mikasovia atd, ktiri tvrdili, ze to je nezmysel .. dnes bez hanby o tom točia akoby nič, tak ako pediatricka prokopova zrazu, ze to je dosledok, ze deti boli rok zatvorene.. tí ludia nemaju kožu na ksichte …“ píše Andrea.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *