Slováci si začínajú striekať WD-40 do záchoda. Začnete to robiť aj vy

wd40

Obľúbený olej v spreji sa najčastejšie používa na vŕzgajúce dvere alebo skrinky. Nevedeli ste, že má aj iné nečakané využitie. Ukážeme vám, aké jednoduché je použitie oleja WD-40 na čistenie a ako vám môže pomôcť pri čistení toalety.

Nepríjemný vodný kameň

Vodný kameň sa vyskytuje vo všetkých domácnostiach. Najväčšie problémy majú tí, ktorí majú v potrubí tzv. tvrdú vodu. Vodný kameň potom upcháva kanvicu, kohútiky pri umývadlách a dreze alebo záchodovú misu. Odstránenie vodného kameňa je náročné a zvyčajne si vyžaduje dlhé namáčanie. Preto je oveľa jednoduchšie vzniku vodného kameňa predchádzať.

To nemusí vždy znamenať inštaláciu drahého filtračného systému. Na niektorých miestach pomôže s vodným kameňom obľúbený olej WD-40.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Len blázon vyhodí kôstky z čerešní. Takto ich dokážete využiť

Dôkladné čistenie toalety od vodného kameňa

Prvá vec, ktorú treba urobiť, je dôkladne vyčistiť toaletu od vodného kameňa. Vezmite si olej WD-40, otvorte okná, aby sa miestnosť dobre vetrala, a nastriekajte misu olejom WD-40. Prípravok nechajte pôsobiť cez noc. Na druhý deň záchodovú misu dôkladne vyčistite a po vodnom kameni už nebude ani stopy. Výrobok je primárne určený na odstraňovanie hrdze a ochranu povrchu, je to silná chemikália.

Preventívna ochrana toalety

Postriekanie toalety prípravkom WD-40 vytvorí na toalete ochranný film. Ten vydrží niekoľko dní a vodný kameň sa nebude tvoriť. Ak máte len občasný problém s vodným kameňom, postačí nastriekať olej do vody na dne toalety. Ak je povrch silne znečistený vodným kameňom, použite olej na celú toaletu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pite tento nálev a detoxikujte si črevá a vyžeňte zápal z tela

Vždy dôkladne vyvetrajte

Pri striekaní oleja sa v miestnosti objavia nepríjemné výpary. Postup nepoužívajte, ak nemôžete miestnosť dostatočne vyvetrať. Zároveň dbajte na to, aby sa olej pri aplikácii nedostal na povrch dlaždíc. Je veľmi klzký. V mokrej kúpeľni sa dá pomerne ľahko pošmyknúť a postriekanie podlahy olejom by výrazne zvýšilo riziko pádu.

5 Replies to “Slováci si začínajú striekať WD-40 do záchoda. Začnete to robiť aj vy

  1. Toto je choré …. liať a striekať olej do záchoda je zvrhlosť, ktorá ešte viac znečisťuje vodu a znefunkčňuje čističky odpadových vôd …. najlepšie zbavuje WC vodného kameňa Coca Cola a to je aj jediný dôvod prečo ju kupovať

  2. V čističke odpadových vôd vám „poďakujú“. Existuje veľa spôsobov ako odstrániť kameň, napr ocot. Prečo vypúšťať chemikálie?

  3. To ktorý debil vymyslel a ktorý idiot to zverejňuje ??? Máte aspoň minimum rozumu alebo aspoň jednociferné IQ ???

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *