Slováci si začínajú sypať soľ do záchoda. Robí to zázraky

zachod 1

Samozrejmosťou by mala byť dokonalá čistota toalety v každej domácnosti. Samotné čistenie však nezabezpečí, že sa na nej nenachádzajú žiadne baktérie. Preto je na dosiahnutie skutočnej čistoty nevyhnutná aj dezinfekcia. Ak je vaša toaleta znečistená vodným kameňom alebo žltými škvrnami, je najlepšie zasiahnuť čo najskôr! A nemusíte používať žiadne chemikálie, stačí použiť prírodné zložky a budete prekvapení výsledkami.

Soľ dokáže zázraky

Kuchynská soľ vám uľahčí čistenie toalety. Zmiešajte 250 g soli s 1,5 litra horúcej vody, nechajte ju rozpustiť a nalejte ju do toalety. Pre dokonalejší výsledok niekoľkokrát zopakujte. Na udržanie čistoty nasypte 1 šálku soli priamo do misy, nechajte pôsobiť a vyčistite WC kefou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto vyčistíte spálenú rúru za pár minút bez drhnutia. Ľahšie to nemôže byť

Kefa musí byť vždy čistá

Na udržanie modernej a hygienickej toalety je vhodné mať vždy po ruke čistú kefu. Aby ste ju udržali v perfektnom stave, umiestnite ju do nádoby s roztokom soli, vody a kyseliny citrónovej. To zaručí dezinfekciu a neutralizáciu zápachu. Roztok sa odporúča meniť aspoň raz týždenne.

Čistiaca sila hrubej soli a octu

Hrubá soľ a ocot spolu dokážu nielen účinne odvápňovať, ale aj dezinfikovať a čistiť rôzne povrchy. Hrubú soľ jednoducho zľahka navlhčite octom, naneste na škvrny a nechajte pôsobiť niekoľko hodín alebo cez noc. Po opláchnutí vodou sa nečistoty ľahko odstránia a povrch bude žiariť čistotou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Prečo dávať čajové vrecúško do záchodu? Rozumní ľudia vedia prečo

Ocot ako pomocník

Ak vás trápia škvrny, môžete ich ľahko odstrániť bez chemikálií pomocou octu. Prevarte liter octu a pridajte doň polievkovú lyžicu jedlej sódy, aby ste zintenzívnili jeho účinok. Potom zmes nalejte do záchodovej misy, nechajte ju pôsobiť a potom vyčistite pomocou záchodovej kefy. Budete mať dokonale čistú toaletu a nebudete vystavení riziku škodlivých chemikálií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *