Slováci stále dávajú toaletný papier nesprávnou stranou. Ako to robíte vy?

toaletny papier

Ako správne zavesiť toaletný papier? Táto triviálna téma môže niekedy v rodinách vyvolať dosť vášnivú diskusiu. Mal by sa voľný koniec dotýkať steny alebo by mal byť od nej vzdialený?

Niekomu sa táto téma môže zdať triviálna, pretože na nej v skutočnosti nezáleží. Ale sú to naozaj len estetické dôvody, ktoré nám prikazujú zavesiť papier určitým spôsobom? Alebo môžu mať vplyv aj hygienické dôvody?

Odborníci majú jasno

Túto problematiku skúmalo aj viacero odborníkov. Nakoniec sa všetci zhodli na tom, že je lepšie ponechať voľný koniec papiera nad rolkou a nie pod ňou. Rovnaké pravidlo však platí aj pre papierové uteráky. Dokonca aj Seth Wheeler, vynálezca perforovaného toaletného papiera z roku 1871, uprednostnil túto možnosť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nevyhadzujte kávovú usadeninu. Táto rastlina v záhrade ju miluje

Ak totiž potrebujete papier rozvinúť, je oveľa pravdepodobnejšie, že sa dotknete nielen steny, ale aj zvyšku rolky, ak je koniec rolky pod ňou. Týmto spôsobom tiež rozšírite a zachytíte oveľa viac baktérií a choroboplodných zárodkov, ktoré tu zanechali používatelia pred vami.

Bohužiaľ, väčšina kúpeľní a toaliet nie je taká čistá, ako by sme si chceli myslieť. A čím viac splachujete bez toho, aby ste zatvorili záchodovú dosku, tým je situácia horšia.

Ak však máte koniec papiera zhora, pravdepodobne sa dotknete len toho kúska, ktorý používate, a spláchnete, keď ho rozbalíte. Z tejto polohy sa papier aj ľahšie trhá.

Poloha papiera preverí vašu osobnosť

V roku 2016 sa potom uskutočnil ďalší prieskum, ktorého sa zúčastnilo 2 000 žien a mužov, čo je už pomerne zábavné. To, ako zavesíte papierovú rolku, vraj tiež prezrádza, či ste skôr dominantná alebo submisívna osobnosť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Stačí toto jedno ovocie v dome a pavúky budú utekať ako o život

Každý, kto sa považoval za dominantného, vešal papier zhora. Zatiaľ čo tí, ktorí sa zaraďovali skôr do submisívneho tábora, zavesili rolku trhacou časťou k stene.

Ak teda vy aj váš partner zavesíte toaletný papier zhora, ako 2 dominantné osobnosti môžete mať v tomto prípade zhodu. V iných však môžete mať medzi sebou veľa sporov, keď, ako sa hovorí, padne kosa na kameň.

Zatiaľ čo inak bude vaša domácnosť pravdepodobne oveľa pokojnejšia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *