Slovák vyrábal mastičky z marihuany, dostal 15 rokov väzenia. Je to bývalý majster Európy

hemp g29534c580 1920

Trnavský okresný súd odsúdil muža za pestovanie marihuany na 15-ročné väzenie a prepadnutie majetku. V utorok bol vinným uznávaný bývalý majster Európy v rýchlostných člnoch Josef Šipoš, ktorý tvrdil, že pestoval marihuanu na výrobu mastí. Rozsudok nie je právoplatný, pretože obžalovaný sa odvolal, a prokurátor si ponechal lehotu na odvolanie.

Podľa hovorkyne súdu Jany Kondákorovej, okresný súd Trnava obžalovaného uznal za vinného z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Sudca uložil mu trest odňatia slobody vo výmere 15 rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu odňatia slobody so stredným stupňom stráženia a trest prepadnutia majetku, ktorého vlastníkom sa stáva štát.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nemci pred odchodom na dovolenku dávajú mincu do mrazničky. Zachraňuje ich to

Rozsudok však kritizuje politická strana Progresívne Slovensko (PS), ktorá poukazuje na to, že muža odsúdili za výrobu liečivých mastí a vyzýva na dekriminalizáciu marihuany. Podpredseda PS Martin Hojsík vyhlásil, že nie je spravodlivé, aby človek dostal za pár marihuanových cigariet vyšší trest ako vrah, mafián alebo skorumpovaný sudca.

Strana SaS na rozsudok reagovala s tým, že takéto neprimerané trestanie je neakceptovateľné, a to najmä v porovnaní s trestami za vraždu alebo zabitie. Jej poslanci chcú preto v parlamente predložiť pozmeňujúci návrh k novele Trestného zákona, aby nebolo trestné ani najmenšie množstvo marihuany. Zároveň chcú, aby mali sudcovia povinnosť prehodnotiť už rozhodnuté prípady, čo by sa týkalo aj spomínaného prípadu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mäso, ktoré Slováci úplne podceňujú. Je oveľa zdravšie ako kuracie mäso

Ak by bol prípad posudzovaný podľa novej drogovej trestnej politiky, rozhodnutie by bolo jednoznačne iné, tvrdí poslankyňa Mária Kolíková (SaS).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *