To, načo bude?! Na vojenskom letisku Sliač má vzniknúť stojisko pre taktické lietadlá

letisko sliac

Nová parkovacia plocha pre taktické transportné lietadlá sa bude stavať na leteckej základni Sliač. Stojisko, ktoré bude mať kapacitu pre dva stroje, stojí 6,5 milióna eur. Projekt bude spolufinancovaný zo zdrojov NATO. Vláda by mala v stredu odsúhlasiť začiatok obstarávania stavby.

Okrem toho bude kabinet dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera schvaľovať návrh na ratifikáciu dohody medzi Európskou úniou, jej členskými štátmi a Katarským štátom. Vláda má odporučiť Národnej rade SR, aby vyslovila súhlas s dohodou, ktorá má prednosť pred zákonmi, a rozhodne, že ide o medzinárodnú zmluvu. Investičná akcia rekonštrukcie areálu Úradu vlády SR bude financovaná zo štátneho rozpočtu a jej celkové náklady sú vyčíslené na viac ako 6,6 milióna eur.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Podľa tejto veci zistíte, či kupujete chutné pomaranče

Ministerstvo životného prostredia sa stane zodpovedné za sanáciu gudrónových jám v areáli bývalej rafinérie Petrochema Dubová v obci Nemecká.

Ministri sa budú tiež zaoberať úpravou pravidiel poskytovania podpory vo vybraných poľnohospodárskych sektoroch podľa strategického plánu spoločnej agropolitiky EÚ.

V prvom polroku 2023 sa na území Slovenska pridá do zoznamu vojenských cvičení cvičenie European Shield, na ktorom si príslušníci Vojenskej polície precvičia svoje zručnosti s ukrajinskými vojakmi.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po dažďoch nakŕmte uhorky takýmto hnojivom. Stačí vám len zmiešať toto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *