Slovákom idú v máji rozdávať 100€. Máš na to nárok aj ty?

100 eur

Štát bude v máji rozdávať jednorazovú inflačnú pomoc na podporu humanitárnej pomoci. Aj keď suma nie je veľká, každá stovka sa počíta. Príspevok bude určený pre tých, ktorí nedostali žiadnu z doteraz poskytnutých pomocí od štátu.

Podľa portálu Startitup, mnoho Slovákov dostane príspevok už o niekoľko dní. Tento príspevok je určený pre ľudí, ktorí nedostali žiadnu z doteraz poskytnutých pomocí od štátu, ako napríklad inflačnú pomoc alebo nevyplatenie 13. dôchodku v decembri 2022.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Skúsený záhradkár prezradil trik. Stačí toto a pleseň nemá šancu na paradajky

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny uviedlo, že pomoc môžu žiadať domácnosti, ktorých priemerný mesačný príjem za posledných šesť mesiacov je najviac vo výške 1,81-násobku životného minima. To znamená, že jednotlivec musí mať príjem vo výške 424 eur a pri dvojici s dieťaťom pôjde o príjem 914,01 eura.

Podľa Milana Krajniaka, na príspevok má momentálne nárok až 50-tisíc ľudí. Žiadosti o príspevok môžu byť podané na príslušnom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny od 1. mája 2023 do 31. júla 2023.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Podľa tejto veci zistíte, či kupujete chutné pomaranče

„Napríklad – v roku 2022 im nebola v mesiaci jún alebo november vyplatená pomoc v hmotnej núdzi zvýšená o 100 eur; poskytnutá jednorazová dotácia na podporu humanitárnej pomoci vo výške 100 eur; vyplatená zvýšená suma prídavku na dieťa; zvýšená suma opakovaného príspevku náhradnému rodičovi o 100 eur, vyplatená zvýšená suma náhradného výživného zvýšená o 100 eur a podobne“ uviedlo ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny pre Startitup.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *