Slovenke pri operácii omylom prepichli lekári priedušnicu. Obyčajná operácia ju zabila

nemocnica slovensko

Bardejov – Tragický prípad usmrtenia 54-ročnej ženy po operácii žlčníka stavia bardejovských lekárov pred súd. Obžaloba tvrdí, že lekári nesprávne zaviedli trubicu do ženy hrdla a prepichli jej priedušnicu, čo malo fatálne následky. Pacientka bola okamžite prevezená do Košíc, kde sa zistilo, že má deravú a hnisavú priedušnicu. Napriek všetkým snahám lekárov zomrela po troch dňoch na otravu krvi, informuje portál tvnoviny.sk.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rozsypte to po dome a mravce neprídu. Máte to doma a nie je to chémia

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou potvrdil, že v tomto prípade bardejovskí lekári urobili závažnú chybu. Nemocnica bola následne pokutovaná sumou 6 500 eur. Napriek tomu sa obvinení lekári tvrdo držia svojho stanoviska a popierajú svoju vinu v celom prípade. Ak by boli uznávaní vinnými, hrozí im trest odňatia slobody až na 5 rokov.

Prvotné vyšetrovanie polícia považovala za neopodstatnené, no po dôkladných kontrolách a lekárskych posudkoch bolo vyšetrovanie opätovne otvorené. Obaja obžalovaní sa odmietať vyjadriť k prípadu, avšak tvrdia, že postupovali v súlade s predpismi a stanovenými procedúrami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na Slovensko sa vracia sneh. Vieme kde napadne

Pozostalí žiadajú odškodné vo výške 85 000 eur. Manžel nebohej pacientky vyjadril sklamanie z toho, že sa mu doteraz lekári neospravedlnili. „Každý môže urobiť chybu, ja nie som sudca. No mali by si to aspoň uvedomiť a ospravedlniť sa. Bohužiaľ, k tomu zatiaľ nedošlo,“ povedal manžel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *