Slovenská Banka varuje: Pozor na špekulantov, neurobte tento krok, prídete o peniaze

banknotes g92f5d4aa9 1920

Podvodníci ohrozujú bezpečnosť internetu: Národná banka Slovenska varuje pred nebezpečnou spoločnosťou Skills Profit

Dnešná doba nám prináša množstvo príležitostí aj rizík, najmä v online priestore. Na internete musíme čeliť každodenným hrozbám a podvodníkom, ktorí sa snažia získať naše peniaze. Je preto nevyhnutné dávať si pozor na to, aké webové stránky navštevujeme a kde zverejňujeme naše osobné a platobné údaje. Ak budeme opatrní, predídeme zbytočnej strate svojich úspor.

Národná banka Slovenska (NBS) nedávno vydala varovanie pred potenciálnou hrozbou, ktorú predstavuje spoločnosť Skills Profit. Táto spoločnosť ponúka investičné možnosti prostredníctvom svojej webovej stránky https://skills-profit.com. Investovanie je v súčasnosti veľmi populárne, avšak mnohí ľudia nemajú dostatočné znalosti v tejto oblasti a preto svoje peniaze dôverujú nedôveryhodným subjektom. NBS varuje, že Skills Profit oslovuje potenciálnych investorov aj v mene NBS a snaží sa získať ich dôveru pomocou sfalšovaných dokumentov obsahujúcich logo NBS, pečiatky a podpisy zástupcov NBS.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Mleté klinčeky položte vedľa postele. Otravný problém zmizne

Ďalšie varovanie NBS znie, že činnosť spoločnosti Skills Profit nie je dohľadávaná NBS a nemá povolenie na vykonávanie finančnej činnosti na Slovensku. Okrem toho nie je zapísaná v žiadnom registri vedenom NBS. To znamená, že investori, ktorí sa rozhodnú investovať cez Skills Profit, nie sú chránení Fondom ochrany vkladov ani Garančným fondom investícií. Ak by investícia nedopadla podľa očakávaní, môžu takto ľahko prísť o svoje úspory.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Veľa ľudí pije kávu nesprávne a zbytočne si zaťažujú telo. Robte to takto

NBS dlhodobo upozorňuje ľudí, aby si dôkladne zvážili, komu dôverujú a s kým vstupujú do zmluvného vzťahu. Vždy je potrebné overiť si dôveryhodnosť jednotlivých spoločností a vybrať si len tie, ktoré sú overené a spoľahlivé. Preverenie oprávnenia na podnikanie jednotlivých subjektov je možné na webovej stránke NBS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *