Slovensko čaká nával nelegálnych migrantov? Ministerstvo už stavia tábory s voľným pohybom!

tabor pre migrantov malacky

V areáli Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) na Továrenskej ulici v Malackách údajne plánuje ministerstvo vnútra SR vytvoriť humanitárne centrum pre nelegálnych migrantov, ktorí nežiadajú o azyl a štát ich ani nevie vrátiť domov. Tento kontingenčný plán, ktorý podpísal končiaci minister vnútra Roman Mikulec, však nebol oznámený mestu Malacky, čo vyvolalo odpor u primátora Juraja Říhu.

Primátor sa na svojom účte na sociálnej sieti vyjadril, že takéto centrum by malo byť bez obmedzenia pohybu a bez zabezpečenej zdravotnej starostlivosti, a preto ho odmieta. “Takýmto ľuďom musíme poskytnúť ochranu. Rezort vnútra však chce na územie mesta a bez vedomia Malačanov vpustiť migrantov, ktorí hranice prekročili nelegálne,” zdôraznil Říha.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Uhorky budete zbierať až do jesene. Recept záhradkárov na bohatú úrodu

Ministerstvo vnútra v reakcii na kritiku pripomenulo, že kontingenčný plán sa pripravoval preventívne pre prípad, ak by Slovensko čelilo zvýšenému náporu tranzitných migrantov. Hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová tiež uistila, že sú ochotní stretnúť sa so všetkými relevantnými stranami vrátane vedenia Malaciek a prezentovať finálnu verziu materiálu.

Plánované aktivity v areáli HaZZ Malacky majú slúžiť aj pre civilné obyvateľstvo v prípade krízových situácií, ako sú požiare, povodne a podobne. Dočasné núdzové ubytovanie by malo byť tiež využité pre členov bezpečnostných zložiek v súvislosti so zabezpečovaním ochrany života, zdravia a majetku občanov SR. Taktiež by malo byť poskytnuté na krátkodobé ubytovanie bezpečnostných zložiek iných štátov alebo využité s cieľom poskytovania núdzového ubytovania pre osoby utekajúce pred vojnovým konfliktom či z iných dôvodov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedna z najzdravších druhov zeleniny na svete. Slováci sa jej vyhýbajú

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *