Spálilo vás na slnku? Použite dužinu z tejto rastliny a nebudete potrebovať drogériu

pexels karolina grabowska 8363664

Letný odpočinok na pláži znamená, že naša pokožka je vystavená silným slnečným lúčom. Tie môžu byť pre nás veľmi škodlivé. Dodržiavajte nami odporúčanú liečbu spálenia od slnka a užite si dovolenku bez obáv, uvádza Genialne

Dlhodobé vysedávanie na slnku nie je pre naše zdravie prospešné. Pokožku si môžeme ľahko spáliť a potom nás čaká boj s červenými škvrnami a pečením. Tu je návod, ako tomu predísť, aby ste potom necítili veľké nepríjemnosti.

K spáleniu od slnka môže dôjsť veľmi ľahko

Dovolenkári veľmi dobre vedia, čo znamená preháňať to a vystavovať sa slnečným lúčom príliš dlho. V dôsledku toho môže veľmi rýchlo dôjsť k úpalu. Jeho príznaky nie sú príjemné. Účinky si vyžadujú trpezlivosť a statočné znášanie pálenia pokožky a jej olupovania. Tieto príznaky sa však neobjavia okamžite, ale až po 4 až 6 hodinách.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Uvarte zemiaky bleskovo rýchlo. Trik sa stal hitom internetu

Ak je naša pokožka veľmi bledá a rýchlo sa opálime, odporúča sa mať nielen klobúk, ale aj nesedieť dlho na slnku – najlepšie je schovať sa pod slnečník, ak je to možné. Pred odchodom na pláž by sme sa tiež nemali zabudnúť natrieť opaľovacím krémom. Ich účinok je naozaj na nezaplatenie! Prečítajte si náš liek na spálenie pokožky a cíťte sa na dovolenke príjemne – bez obáv, že vám slnko spáli pokožku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte soľ so zubnou pastou. Získate úžasný prípravok

Prírodný spôsob na spálenie od slnka

Ak sa predsa len spálite, nemusíte sa hneď uchyľovať k prípravkom z drogérie (masti, krémy atď.). Máme pre vás iný spôsob liečby spálenia od slnka – aloe vera, resp. jej stonka. Dužinu aloe vera jednoducho natrite na spálené miesto a zložky, ktoré obsahuje, rýchlo preniknú do pokožky a prinesú vám požadovanú úľavu.

Rastlina má navyše nielen analgetický, ale aj protizápalový účinok, takže pomáha regenerovať pokožku, hydratuje ju a urýchľuje jej hojenie. Chráni vás aj pred ultrafialovým žiarením. Ďalším prírodným spôsobom by mohlo byť mazanie sa kefírom, ktorý tiež zmierni príznaky spálenia od slnka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *