Tento test vám ukáže, čo vaše vlasy potrebujú. Môžete si ho urobiť za niekoľko minút

pexels bennie lukas bester 1159334
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Ak viete, aký typ vlasov máte, môžete si vybrať správnu kozmetiku a dosiahnuť, aby vaše vlasy vyzerali krásne. Povieme vám, ako si môžete urobiť domáci test stavu vašich vlasov. Potrebnú odpoveď sa dozviete už za niekoľko minút, píše genialne

Každá žena sníva o tom, že bude mať fenomenálne vlasy. Búrka hladkých, splývavých prameňov však neprichádza často. Niektoré z nás sa sťažujú na riedke, kučeravé vlasy a iné na kučeravé alebo zapletené vlasy. Pomocou rýchleho testu môžete zistiť, v akom stave sú vaše vlasy a aké produkty potrebujú, aby vyzerali krásne.

Prečo si urobiť test stavu vlasov?

Test stavu vlasov vám poskytne predstavu o pórovitosti vašich vlasov. Je to miera schopnosti absorbovať a udržiavať vlhkosť. Určuje sa na základe odchýlky vlasovej kutikuly od vlasovej kôry. Existujú tri stupne pórovitosti: nízka (šupinky sú uzavreté), stredná (šupinky sú mierne naklonené) a vysoká (šupinky sú silne naklonené). V závislosti od pórovitosti vlasov sa vlasy okrem iného sušia v rôznom čase, vyzerajú inak a reagujú inak napríklad na farbenie. Domáci test stavu vlasov nie je najpresnejším nástrojom na meranie, ale umožňuje s vysokou mierou istoty určiť, aké porézne sú vaše vlasy. Keď poznáte výsledok, môžete si vybrať správnu kozmetiku.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Vajíčka v mikrovlnke? Takto si v nej urobíte volské oči úplne jednoducho

Ako vykonať test stavu vlasov?

Vykonanie testu pórovitosti vlasov je veľmi jednoduché. Z kefy alebo hrebeňa odoberte niekoľko vlasov. Uistite sa, že sú čisté, pretože kozmetika môže výsledok skresliť. Vložte vlasy do pohára s vodou a nechajte ich niekoľko minút pôsobiť. Ak po tomto čase vyplávajú na povrch, pravdepodobne máte vlasy s nízkou pórovitosťou. Úplné ponorenie bude znamenať vysokú pórovitosť a čiastočné ponorenie bude znamenať strednú pórovitosť.

Ako inak môžete určiť pórovitosť svojich vlasov?

Stupeň pórovitosti vlasov môžete určiť podľa toho, ako vlasy vyzerajú, ako dlho schnú a ako reagujú na styling a farbenie.

  • Vlasy s nízkou pórovitosťou sú hladké a často im chýba objem. Po umytí šampónom pomaly schnú. Takéto vlasy sa ťažšie farbia a po tepelnom stylingu sa rýchlo vrátia do pôvodného tvaru (kučery sa rýchlo narovnajú).
  • Stredne porézne vlasy sa často označujú ako normálne vlasy. Takýmto vlasom zvyčajne nechýba objem, ale keď sú vlhké, začnú sa krepovatieť. Pomerne rýchlo schnú a dobre reagujú na farbenie a tepelný styling. Ich nevýhodou je vysoká náchylnosť na mechanické poškodenie.
  • Vysoko porézne vlasy sú často poškodené alebo kučeravé. Zvyčajne sú matné, drsné a suché. Ľahko sa zamotávajú, ľahko sa lámu a často majú rozštiepené končeky. Veľmi rýchlo schnú a dobre sa upravujú teplom. Je však ťažké ich skrotiť a dosiahnuť, aby držali na hlave.
Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Výhody čierneho korenia, o ktorých skoro nikto nevie

Ako sa mám starať o svoje vlasy, keď sa dozviem výsledok testu?

Znalosť pórovitosti vašich vlasov vám pomôže pri výbere správnych výrobkov na starostlivosť o vlasy.

  • Vlasy s nízkou pórovitosťou často vyzerajú matne, a preto je najlepšie ich ošetrovať minimalistickým spôsobom. Nezaťažujte vlasy kozmetickými prípravkami. Vyhnite sa šampónom s veľkým množstvom zmäkčujúcich látok. Vyberajte si hydratačné kondicionéry a používajte ich teplé. Vlasy zabaľte do fóliovej čiapky a uteráka a potom ich chvíľu zahrievajte fénom. To umožní výrobku lepšie preniknúť do vlasov.
  • Pre stredne porézne vlasy sú najlepšie proteínovo-emolientné-humektantové masky. Nezabudnite si tiež 1 až 2 razy týždenne vlasy premastiť olejom. Najlepšie oleje na tento účel sú avokádový, mandľový, makadamiový alebo jojobový. Používajte tiež produkty na ochranu končekov pred poškodením.
  • Ak sú vaše vlasy veľmi porézne, najlepšie sú produkty bohaté na zmäkčovadlá. Tento typ vlasov by sa mal tiež 1 až 2 razy týždenne olejovať. Okrem iného môžete používať oleje zo sladkých mandlí a pupalky dvojročnej. Nezabudnite chrániť aj končeky, ktoré sú náchylné na poškodenie.
Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Nikdy nenechávajte cez noc pohár s vodou pri posteli. Môžete si uškodiť

Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *