Tento test vám ukáže, čo vaše vlasy potrebujú. Môžete si ho urobiť za niekoľko minút

pexels bennie lukas bester 1159334

Ak viete, aký typ vlasov máte, môžete si vybrať správnu kozmetiku a dosiahnuť, aby vaše vlasy vyzerali krásne. Povieme vám, ako si môžete urobiť domáci test stavu vašich vlasov. Potrebnú odpoveď sa dozviete už za niekoľko minút, píše genialne

Každá žena sníva o tom, že bude mať fenomenálne vlasy. Búrka hladkých, splývavých prameňov však neprichádza často. Niektoré z nás sa sťažujú na riedke, kučeravé vlasy a iné na kučeravé alebo zapletené vlasy. Pomocou rýchleho testu môžete zistiť, v akom stave sú vaše vlasy a aké produkty potrebujú, aby vyzerali krásne.

Prečo si urobiť test stavu vlasov?

Test stavu vlasov vám poskytne predstavu o pórovitosti vašich vlasov. Je to miera schopnosti absorbovať a udržiavať vlhkosť. Určuje sa na základe odchýlky vlasovej kutikuly od vlasovej kôry. Existujú tri stupne pórovitosti: nízka (šupinky sú uzavreté), stredná (šupinky sú mierne naklonené) a vysoká (šupinky sú silne naklonené). V závislosti od pórovitosti vlasov sa vlasy okrem iného sušia v rôznom čase, vyzerajú inak a reagujú inak napríklad na farbenie. Domáci test stavu vlasov nie je najpresnejším nástrojom na meranie, ale umožňuje s vysokou mierou istoty určiť, aké porézne sú vaše vlasy. Keď poznáte výsledok, môžete si vybrať správnu kozmetiku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Perfektný trik na tuhé maslo z chladničky. Stačí vám pohár a bude mäkké

Ako vykonať test stavu vlasov?

Vykonanie testu pórovitosti vlasov je veľmi jednoduché. Z kefy alebo hrebeňa odoberte niekoľko vlasov. Uistite sa, že sú čisté, pretože kozmetika môže výsledok skresliť. Vložte vlasy do pohára s vodou a nechajte ich niekoľko minút pôsobiť. Ak po tomto čase vyplávajú na povrch, pravdepodobne máte vlasy s nízkou pórovitosťou. Úplné ponorenie bude znamenať vysokú pórovitosť a čiastočné ponorenie bude znamenať strednú pórovitosť.

Ako inak môžete určiť pórovitosť svojich vlasov?

Stupeň pórovitosti vlasov môžete určiť podľa toho, ako vlasy vyzerajú, ako dlho schnú a ako reagujú na styling a farbenie.

  • Vlasy s nízkou pórovitosťou sú hladké a často im chýba objem. Po umytí šampónom pomaly schnú. Takéto vlasy sa ťažšie farbia a po tepelnom stylingu sa rýchlo vrátia do pôvodného tvaru (kučery sa rýchlo narovnajú).
  • Stredne porézne vlasy sa často označujú ako normálne vlasy. Takýmto vlasom zvyčajne nechýba objem, ale keď sú vlhké, začnú sa krepovatieť. Pomerne rýchlo schnú a dobre reagujú na farbenie a tepelný styling. Ich nevýhodou je vysoká náchylnosť na mechanické poškodenie.
  • Vysoko porézne vlasy sú často poškodené alebo kučeravé. Zvyčajne sú matné, drsné a suché. Ľahko sa zamotávajú, ľahko sa lámu a často majú rozštiepené končeky. Veľmi rýchlo schnú a dobre sa upravujú teplom. Je však ťažké ich skrotiť a dosiahnuť, aby držali na hlave.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kedy vám káva škodí? Mali by ste si dávať veľký pozor

Ako sa mám starať o svoje vlasy, keď sa dozviem výsledok testu?

Znalosť pórovitosti vašich vlasov vám pomôže pri výbere správnych výrobkov na starostlivosť o vlasy.

  • Vlasy s nízkou pórovitosťou často vyzerajú matne, a preto je najlepšie ich ošetrovať minimalistickým spôsobom. Nezaťažujte vlasy kozmetickými prípravkami. Vyhnite sa šampónom s veľkým množstvom zmäkčujúcich látok. Vyberajte si hydratačné kondicionéry a používajte ich teplé. Vlasy zabaľte do fóliovej čiapky a uteráka a potom ich chvíľu zahrievajte fénom. To umožní výrobku lepšie preniknúť do vlasov.
  • Pre stredne porézne vlasy sú najlepšie proteínovo-emolientné-humektantové masky. Nezabudnite si tiež 1 až 2 razy týždenne vlasy premastiť olejom. Najlepšie oleje na tento účel sú avokádový, mandľový, makadamiový alebo jojobový. Používajte tiež produkty na ochranu končekov pred poškodením.
  • Ak sú vaše vlasy veľmi porézne, najlepšie sú produkty bohaté na zmäkčovadlá. Tento typ vlasov by sa mal tiež 1 až 2 razy týždenne olejovať. Okrem iného môžete používať oleje zo sladkých mandlí a pupalky dvojročnej. Nezabudnite chrániť aj končeky, ktoré sú náchylné na poškodenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *