Egypťania vedia, ako prežiť horúčavy. Vyskúšajte ich trik a konečne sa dobre vyspíte

pexels rachel claire 5864643 1

Po horúcich dňoch prichádzajú horúce noci. Vtedy je ťažké kvalitne sa vyspať, čo sa prejavuje na našej zlej nálade a celkovej únave. Egyptská metóda na horúčavy tieto problémy odstráni. Stačí 1 vec, aby ste sa konečne dobre vyspali aj bez klimatizácie.

V lete je ťažké poriadne sa vyspať. Všetko kvôli takzvaným tropickým nociam s teplotami presahujúcimi 20 stupňov Celzia. V takýchto podmienkach je ťažšie zaspať, a aj keď sa vám to podarí, spánok je zvyčajne plytký a prerušovaný. Čo môžete urobiť, aby ste si zabezpečili lepší nočný odpočinok? Výborným riešením je egyptská metóda pre horúce počasie.

Čo je egyptská metóda pre horúčavy?

Kto vie lepšie, ako sa vyrovnať s horúčavami, ako obyvatelia krajín, kde sú vysoké teploty na dennom poriadku? Egypťania musia väčšinu roka znášať horúčavy, ktoré na nich prúdia z oblohy, preto našli mnoho praktických spôsobov, ako v týchto drsných podmienkach lepšie fungovať. Jeden z nich umožňuje pokojne spať a prežiť horúcu noc. Stačí nahradiť prikrývku tenkou dekou alebo plachtou a jemne ich navlhčiť vodou. Môžete ich postriekať rozprašovačom alebo ich jednoducho namočiť do misky a opatrne z nich vytlačiť prebytočnú vodu. Vlhký materiál bude pokožku príjemne chladiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Robíte to hneď po prebudení? Kvôli tomuto zvyku si ničíte celý deň

Ako inak sa schladiť počas horúcej noci?

Ak egyptská metóda v horúčavách s vlhkým prestieradlom nie je pre vás, existujú aj iné triky, ktoré vám pomôžu ochladiť sa.

  • Zaveste vlhké uteráky do okna. Tým sa teplota v miestnosti trochu zníži.
  • Večer spálňu poriadne vyvetrajte. Môžete tiež spať pri otvorenom okne.
  • Spite nahí alebo v pyžame z tenkých prírodných materiálov, ktoré prepúšťajú vzduch.
  • Matrac si položte na podlahu – tam je najchladnejšie.
  • Ležte na boku tak, aby sa čo najmenšia časť povrchu vášho tela dotýkala matraca. Zabránite tak dodatočnému zahrievaniu najteplejších miest na tele, t. j. spodnej časti chrbta a čela.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Operte si topánky v práčke, aby boli ako nové a nezničili ste ich

Ako si môžem zabezpečiť zdravý spánok?

Bez ohľadu na ročné obdobie a teplotu existuje niekoľko pravidiel, ktoré treba dodržiavať, aby ste si zabezpečili lepší spánok. V prvom rade si vyhraďte spálňu a posteľ v nej len na spanie. Nesledujte v nej televíziu ani nečítajte knihy. Uistite sa, že vaša posteľ je vždy pekne ustlaná. Pred spaním nepoužívajte mobilný telefón ani počítač. Zanechajte aj napínavú zábavu, ako je napríklad sledovanie alebo čítanie hororov. Do postele choďte a vstávajte vždy v rovnakom čase. Pravidelnosť spánku je rozhodujúca pre jeho kvalitu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *