Nemusíte ísť na slnko a „opálite sa“ sami doma. Vyrobte si domáci samoopaľovák z čaju

Untitled 4

Chcete sa krásne opáliť, ale neradi sedíte dlhé hodiny na slnku? Existuje spôsob, ako to urobiť. Namiesto toho, aby ste sa vystavovali UV žiareniu, môžete si pripraviť prírodný samoopaľovací prípravok. Objavte triviálny recept na úžasnú dovolenkovú pleť, píše gazeta

Opálenie je jedným zo symbolov dovolenky. Aby ste však pokožku rovnomerne opálili, musíte stráviť veľa času na slnku. Koniec koncov, nie každý sa rád smaží na slnku. Čo môžete urobiť, aby ste dosiahli želaný efekt bez toho, aby ste sa príliš vystavovali UV žiareniu? Pomôcť vám môže domáci samoopaľovací prípravok.

Sú samoopaľovacie prípravky lepšie ako bežné opaľovanie? Má lepší účinok na pokožku

Mnohí ľudia dávajú prednosť samoopaľovacím prípravkom pred opaľovaním na slnku. Prečo? Existuje niekoľko dôvodov. V prvom rade je dôležité uvedomiť si účinky UV žiarenia na našu pokožku. Prílišné vystavovanie sa im spôsobuje úbytok kyseliny hyalurónovej.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci pozor! Píše vám takýto profil? Môžete prísť o peniaze

Čo je však ešte horšie, dokáže zničiť aj kolagénové a elastínové vlákna. To následne prispieva k výraznému urýchleniu procesu starnutia pokožky. Príliš dlhé vystavovanie tela slnku má tiež zdravotné dôsledky. Lúče môžu telo spáliť, spôsobiť začervenanie a pocit svrbenia. Okrem toho, čím viac času strávite vo vysokých teplotách, tým viac sa zvyšuje riziko úpalu.

Pokiaľ ide o samoopaľovacie prípravky, nezabudnite používať čo najprirodzenejšie výrobky. Výrobky nasýtené chemikáliami nie sú pre pokožku veľmi vhodné. Nemusíte však míňať koruny na osvedčené značkové prípravky. Namiesto toho si pripravte domáci samoopaľovací prípravok za pár drobných.

Recept na domáci samoopaľovací prípravok. Potrebujete len dve ingrediencie

Spôsob prípravy domáceho samoopaľovacieho prípravku je triviálny. Jediné, čo musíte urobiť, je rozvariť 10 vrecúšok čierneho čaju v 2 pohároch vody. Potom počkajte, kým tekutina vychladne. Celú zmes nalejte do fľaše s rozprašovačom. Vďaka prírodným pigmentom v čaji výrobok v okamihu stmaví pleť. Dôkladne nastriekajte na telo a jemne votrite do pokožky. Účinok uvidíte okamžite. Opálenie vydrží minimálne niekoľko nasledujúcich dní.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už nikdy nebudete prať na 40-tke. Opravár pračiek prezradil, aká je to chyba

Ďalší zaujímavý spôsob výroby prírodného samoopaľovacieho prípravku využíva o niečo viac ingrediencií. Patrí medzi ne kokosový olej, škorica a kakao. Zmiešajte 5 polievkových lyžíc tuku s čajovou lyžičkou každého korenia a dobre premiešajte. Pred nanesením prípravku si telo dobre umyte a osušte. Krém votrite do pokožky tak, aby bol všade rovnomerne rozmiestnený. Výrobok je vhodný aj na stmavenie pleti na tvári. Dbajte na to, aby sa vám krém počas aplikácie nedostal do očí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *