Špeciálna domáca pasca na slimáky. Do večera sa ich všetkých zbavíte vo vašej záhrade

sadenice slimaky zahrada

Tento tvor s odporným a slizkým telom je nočnou morou každého záhradníka. Áno, hovoríme o slimákoch, ktorí dokážu zničiť rastliny a úrodu tak rýchlo, že vám to môže vyraziť dych. Ale nezúfajte! Dnes vám ukážeme, ako si vyrobiť účinnú pascu, ktorá vás zbaví týchto nepozvaných návštevníkov a ochráni vašu záhradu.

Existuje niekoľko spôsobov, ako bojovať proti premnoženým slimákom. Jednou z možností je zakúpenie chemických prípravkov vo forme granúl, ktoré slimáky odradia a zabránia im vo vstupe. Tieto výrobky sú účinné, ale aj pomerne drahé. Ak hľadáte lacnejšiu a prírodnú alternatívu, môžete si vyrobiť vlastné pasce z potravín a nápojov, ktoré máte doma.

Jednou z osvedčených metód je pasca na báze piva. Nalejte pivo do hlbokej nádoby a naplňte ju asi do dvoch tretín. Potom nádobu zapustite do zeme tak, aby bola na úrovni terénu. Vôňa piva priláka slimáky, ktoré spadnú do pasce a nakoniec sa utopia. Nezabudnite utopené slimáky odstrániť a pivo pravidelne dopĺňajte.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Najlepší spôsob boja proti slimákom v záhrade. Urobte to už teraz a máte pokoj

Ďalšou možnosťou je pasca na kvasinky. Zmiešajte vodu s obyčajnými kvasnicami, aby ste vytvorili lákavú zmes pre slimáky. Ich lákavá vôňa ich priláka a vo vodnej pasci ich rýchlo usmrtí. V blízkosti záhonov, ktoré chcete chrániť, rozmiestnite niekoľko pascí, aby ste maximalizovali svoje šance na úspech.

Pri používaní pascí s pivom alebo kvasnicami je dôležité zabezpečiť, aby sa zmesi nenapili vaše domáce zvieratá. Myslite na ich bezpečnosť a umiestnite pasce mimo ich dosahu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobte si to doma a natrite tým stromy. Mravce a hmyz vaše stromy nechajú na pokoji

Ďalšou účinnou metódou, ako sa zbaviť slimákov, je vytvoriť im prirodzený úkryt. Slimáky sa radi ukrývajú vo vlhkom prostredí, najmä v noci. Pomôcť si môžete umiestnením starého kartónu alebo dosiek okolo záhonov a pri zalievaní ich nechajte navlhnúť. Slimáky sa pod tieto predmety ukryjú a jednoducho ich vyberiete, keď ich budete potrebovať odstrániť.

Je dôležité si uvedomiť, že boj s premnoženými slimákmi si vyžaduje trpezlivosť a kombináciu metód. Používanie pascí, vytváranie prirodzených úkrytov a pravidelný zber slimákov sú najúčinnejšie stratégie. Nenechajte sa odradiť a buďte vytrvalí, pretože poraziť slimáky nie je ľahká úloha. Odmena v podobe krásnych a zdravých rastlín však stojí za to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *