Zmiešajte vo vedre a zalejte paradajky. Toto je tajomstvo krásnych sadeníc mojej babičky

paradajky
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Vlastná zeleninová záhrada má mnoho výhod. Nič nechutí tak dobre ako zelenina, ktorú si práve vyberiete zo záhonu. Žiadne chemikálie – len dobrota z prírody. Je tu však jedno „ale“. Nezabudnite odložiť zalievanie paradajok, keď ich zasadíte do pôdy. Prezradíme vám, prečo.

Správna starostlivosť o paradajky vám zabezpečí úspešnú a šťavnatú úrodu. To je najväčšia radosť pre každého záhradkára. Existuje však jedno pravidlo, ktoré by ste mali dodržiavať, aby ste si ho zaručili. Hovorím o zalievaní. Zistite, ako to robiť správne.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Zoznam podvodných e-shopov na Slovensku. Snažia sa okradnúť ľudí

Ako zalievať paradajky?

Paradajky sú teplomilná zelenina, preto sa vysádzajú až po skončení mrazov. Najmä preto, že pri teplotách pod 10 stupňov sa ich rastový proces zastavuje. Po presadení paradajok do zeme ich hneď výdatne nezalievajte! Ide o častú chybu, ktorej sa dopúšťajú nielen začínajúci záhradníci.

Preto ich zasaďte do vlhkého substrátu, ale nezásobujte ich vodou. V zemi by si mali poradiť aj bez vody. Ak ich však zalievate, najlepšie je počkať 24 hodín a potom zasadené paradajky zaliať.

Zalievanie paradajok, čo je dôležité vedieť?

Pri starostlivosti o paradajky je dôležité sledovať ich stav. Potom budete vedieť, či potrebujú prikrmovanie. Teplota vody by mala byť 20 až 25 stupňov. Dodávajte im vodu raz týždenne alebo častejšie, ak zistíte, že zelenina je už suchá.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Denný horoskop na sobotu 26. apríla 2025

V priemere sa na zalievanie jednej rastliny spotrebuje 3 až 5 litrov vody. Nezabúdajte na to, aby ste rastlinu nepreliali, pretože by na to zle reagovala. Od prvého zalievania k ďalšiemu je potrebná prestávka. To totiž vyprovokuje mladé korene k aktívnemu rastu. Pri nedostatku vlahy začnú všadeprítomne rásť. Preto budú mať takéto sadenice lepšiu štruktúru, vydržia horúčavy a prinesú oveľa vyšší výnos.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
V Tatrách natočili obrovského medveďa menom Golem. Z tej veľkosti ide strach

Čím ich mám hnojiť?

Nezabudnite použiť aj hnojivo. Máme pre vás recept na domácu výživu paradajok. Použite: popol z dreveného uhlia, nadrobno nasekanú a čerstvú žihľavu a cibuľové šupky. Všetky ingrediencie jednoducho zmiešajte a zalejte vodou. Po zmiešaní odložte aspoň na niekoľko hodín, sceďte a roztok nalejte pod kríky paradajok alebo ich ním pravidelne zalievajte. Po takejto výživovej dávke budú vaše paradajky rásť ako na droždí!


Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Redakcia Plénum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *