Nikdy to nerobte pred čistením zubov. Zubár varuje pred obľúbenou chybou

cistenie zubov

Ukázalo sa, že aj pri každodennom čistení zubov sa môžeme dopustiť obľúbenej chyby, keď si ich nevyčistíme úplne správne. Stačí jedna zmena, aby sme pocítili rozdiel. Váš zubný lekár vás upozorňuje a radí, ako si správne čistiť zuby.

Doktor Sahil Patel je zubný lekár, ktorý varuje pred nesprávnou technikou čistenia zubov. Konštatuje, že túto chybu robí mnoho jeho pacientov. Podľa jeho slov to isté robia milióny ľudí na celom svete. Čo je teda potrebné zmeniť? Stačí prehliadnuť jednu vec.

Robíte to pred čistením zubov? Zubný lekár varuje pred obľúbenou chybou

Doktor Sahil Patel upozorňuje, že by sme mali vynechať istú činnosť, ktorú mnohí ľudia robia pred čistením zubov. Má na mysli navlhčenie štetín zubnej kefky pred tým, ako na ňu nanesie zubnú pastu. Prečo je to chyba? – Ak si pred nanesením zubnej pasty navlhčíte zubnú kefku, zriedite zubnú pastu. Samotná zubná pasta už má správne množstvo vlhkosti, takže to nemusíte robiť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ženy po 50-tke by nemali konzumovať tieto potraviny. Urýchľujú starnutie

Ak zubnú kefku dodatočne namočíte, výrobok sa rýchlejšie napení a pastu rýchlejšie vypľujete,“ povedal v rozhovore pre denník The Sun. Tento postup uľahčí rozmiestnenie zubnej pasty v ústach, čím sa dôkladne dostane do každého zákutia. To nám pomôže lepšie si vyčistiť zuby. Tento trik je užitočný najmä pre ľudí, ktorí majú reflex rýchlo dokončiť čistenie zubov.

Ako si správne čistiť zuby? Technika je mimoriadne dôležitá

Doktor Sahil Patel upozorňuje, že obľúbenou chybou nie je len navlhčenie zubnej kefky. Spomína aj nesprávnu techniku čistenia zubov. Upozorňuje, aby sme v prvom rade začali čistiť zuby od zadnej strany.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Detoxikuje telo a zlepšuje trávenie. Cenný zdroj vitamínov nesprávne končí v koši

Práve tu je najťažšie vyčistiť všetky zákutia a ponechaním tejto činnosti na koniec neodvediete dostatočne dobrú prácu. – Ak začnete vpredu a zadnú časť zubov budete čistiť ako poslednú, je pravdepodobnejšie, že sa zastavíte a zadnú časť vynecháte alebo ju nevyčistíte dostatočne dobre, priznal. Zubný lekár tiež odporúča venovať pozornosť technike čistenia. Nemali by sme do nej vkladať veľkú silu, pretože štetiny sa potom zarývajú do zubov, čím ich nevyčistia, a môžu tiež poraniť ďasná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *