Na ktorej strane spíte? Poloha je veľmi dôležitá a môže ovplyvniť vaše zdravie

spanok
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Poloha, v ktorej spíte, môže výrazne ovplyvniť vašu celkovú pohodu, ako aj kvalitu vášho spánku. Spánok na boku je zďaleka najčastejšou polohou na odpočinok. Mali by ste však spať na pravom alebo ľavom boku? Je čas vyriešiť túto dilemu.

To, ako spíte, ovplyvňuje kvalitu vášho odpočinku a vaše celkové zdravie. Niektorí ľudia spia ako socha na chrbte, zatiaľ čo iní sa prevracajú z boku na bok. Spanie na boku je najčastejšou polohou pri spánku. Z hľadiska celkových výhod a ľudskej anatómie je táto poloha na spanie najlepšou možnosťou pri určitých, so zdravím súvisiacich problémoch. Tu sú informácie, ktoré je potrebné vedieť.

Spíte na pravom alebo ľavom boku? Záleží na tom, ktorý
zdravotné problémy máte

Spanie na boku je nielen bežné, ale je to aj jedna z najzdravších spánkových polôh. Na ktorej strane by ste však mali spať? Možno si myslíte, že na tom nezáleží, ale ukázalo sa, že odborníci z nadácie Sleep Foundation zdôraznili rôzne výhody spánku, a to na každej strane. Kto by mal spať na ľavom boku?

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Tento nápoj pijú ľudia v krajinách, kde žijú cez 100 rokov. Poznáte ho aj vy

Tehotné ženy. V tejto polohe srdce efektívnejšie pumpuje krv a zmierňuje tlak na pečeň.
Ľudia, ktorí chrápu. Spánok na ľavom boku môže pomôcť prirodzene otvoriť dýchacie cesty a uľahčiť dýchanie.

Ľudia s vysokým krvným tlakom. Keďže cievy sú na pravej strane tela, odborníci sa domnievajú, že spánok na ľavom boku pomôže ľuďom s vysokým krvným tlakom.

Ľuďom s tráviacimi problémami, refluxom. Ak máte nadúvanie, zápchu a bolesti brucha, skúste spať na ľavom boku. V tejto polohe gravitácia pomáha presúvať odpad z tenkého čreva do hrubého čreva.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Toľkoto krokov musíte urobiť, aby ste schudli 5kg

Na druhej strane spánok na pravom boku môže pomôcť ľuďom s ochorením srdca. V tejto polohe môžu spiaci, cítiť menší tlak na srdce. Stabilizuje sa aj krvný tlak a srdcová frekvencia.

3 tipy, ako sa naučiť spať na boku. Zmena polohy pri spánku nie je najjednoduchšia vec

Zmena polohy počas spánku môže byť náročná, pretože vaše telo sa inštinktívne chce vrátiť k tomu, ako spalo predtým. Nie je to niečo, čo sa stane zo dňa na deň. Väčšina ľudí nespí v rovnakej polohe celú noc. Pomôcť vám môžu 3 tipy:

  • Vyberte si správny vankúš. Ľudia, ktorí spia na boku, potrebujú vyšší a tvrdší vankúš, ktorý udrží krk v jednej línii so zvyškom chrbtice.
  • Používajte vankúš, aby ste sa neprevracali. Keď spíte, nemyslíte na to, akú polohu zaujímate. Aby ste sa neprevrátili na brucho alebo chrbát, môžete použiť telové vankúše, ktoré vás udržia hore, na jednom mieste. Zasuňte si ich pod pazuchu, objímte ich alebo okolo nich jednoducho postavte bariéru.
  • V závislosti od vašich spánkových návykov je najjednoduchším spôsobom, ako sa naučiť spať na boku, sťaženie spánku v akejkoľvek inej polohe. Jednou z metód je pritlačiť posteľ k stene a ľahnúť si čelom k nej. Zabráni vám to prevrátiť sa. Ďalšou možnosťou je spať niekoľko nocí na pohovke. Gauče sú zvyčajne úzke a nútia vás spať na boku.
Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Vedci zistili, čo sa deje v tele, keď vypijete denne tri kávy

Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *