Špinavý záchod? Hoďte tam toto z kuchyni a bude ako nový

zachodova doska

Potrebujete vyčistiť toaletu, ale nemáte doma žiadny čistiaci prostriedok? Nemusíte bežať do obchodu. Vytiahnite zo skrine niekoľko výrobkov a hoďte ich do misy. Na druhý deň bude ako nová.

Toaleta je jedným z najviac znečistených miest v dome. Každý deň sa na nej zhromažďujú milióny baktérií, preto ju treba pravidelne čistiť. Väčšina z nás používa na bielenie a dezinfekciu povrchu silné chemické prípravky s chlórom. Je to účinné, ale aj drahé riešenie a z intenzívneho zápachu chlóru vás rozbolí hlava.

Objavte lacné, ekologické, účinné a úplne prírodné riešenie, vďaka ktorému bude vaša záchodová misa žiariť čistotou. Stačí použiť niekoľko produktov, ktoré už pravdepodobne máte v kuchynskej skrinke.

Hoďte ich do toalety a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno bude ako nová

Čistenie záchodovej misy je jednou z tých domácich prác, ktoré by ste najradšej vynechali. Nepomáhajú silné chemické prípravky s veľmi silným zápachom, z ktorých vás silno bolí hlava a niekedy aj nevoľnosť. Tento problém sa dá vyriešiť. Stačí, ak hotové čistiace prostriedky nahradíte domácimi, založenými len na prírodných a bežne dostupných zložkách. Sú rovnako účinné ako tie z obchodov a zároveň oveľa lacnejšie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zvláštna hnedá kocka, ktorá však zachraňuje pokožku a vlasy

Ako môžete vyčistiť toaletu prirodzene? Môžete to urobiť niekoľkými spôsobmi. Začnime netradičnou, ale veľmi účinnou metódou, ktorá odstráni aj tie najodolnejšie nečistoty. Potrebujete dve veci – kocku čerstvého droždia a polievkovú lyžicu cukru. Večer pred spaním rozdrvte droždie a nasypte ho do misky. Potom ich posypte dvoma polievkovými lyžicami cukru a zatvorte viečko. Ráno škrupinu vydrhnite a opláchnite vodou. Bude lesklá a zároveň čistá.

Prírodný čistiaci prostriedok na toaletu. Už nikdy nekupujte hotový čistiaci prostriedok

Uvedená metóda je len jedným z mnohých patentov na čistenie toalety domácimi metódami. Ak nemáte kvasnice a chcete sa zbaviť nevzhľadného vodného kameňa a nepríjemného zápachu, nalejte do misy pol pohára liehového octu a nechajte ju tak niekoľko hodín. Ocot odstráni vodný kameň, neutralizuje nepríjemný zápach a navyše vyleští povrch mušle.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto u vás doma najviac míňa elektrinu. Radšej to používajte rozumne

Namiesto octu môžete použiť jedlú sódu alebo kyselinu citrónovú. Na odolné a tvrdé nečistoty, s ktorými si sóda ani kvasnice neporadia, si vyrobte domácu toaletnú tekutinu. Potrebujete bórax, tekuté mydlo, vodu a obľúbený esenciálny olej.

Ako ho pripraviť. Rozpustite štyri polievkové lyžice bóraxu v 200 ml vriacej vody. Keď roztok úplne vychladne, nalejte ho do fľaše a pridajte 5 polievkových lyžíc tekutého mydla a niekoľko kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja, napr. levanduľového. Fľašu uzavrite a dôkladne pretrepte. Tekutina je pripravená na okamžité použitie. Funguje rovnako ako kúpená toaletná tekutina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *