Špinavý záchod? Hoďte tam toto z kuchyni a bude ako nový

zachodova doska

Potrebujete vyčistiť toaletu, ale nemáte doma žiadny čistiaci prostriedok? Nemusíte bežať do obchodu. Vytiahnite zo skrine niekoľko výrobkov a hoďte ich do misy. Na druhý deň bude ako nová.

Toaleta je jedným z najviac znečistených miest v dome. Každý deň sa na nej zhromažďujú milióny baktérií, preto ju treba pravidelne čistiť. Väčšina z nás používa na bielenie a dezinfekciu povrchu silné chemické prípravky s chlórom. Je to účinné, ale aj drahé riešenie a z intenzívneho zápachu chlóru vás rozbolí hlava.

Objavte lacné, ekologické, účinné a úplne prírodné riešenie, vďaka ktorému bude vaša záchodová misa žiariť čistotou. Stačí použiť niekoľko produktov, ktoré už pravdepodobne máte v kuchynskej skrinke.

Hoďte ich do toalety a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno bude ako nová

Čistenie záchodovej misy je jednou z tých domácich prác, ktoré by ste najradšej vynechali. Nepomáhajú silné chemické prípravky s veľmi silným zápachom, z ktorých vás silno bolí hlava a niekedy aj nevoľnosť. Tento problém sa dá vyriešiť. Stačí, ak hotové čistiace prostriedky nahradíte domácimi, založenými len na prírodných a bežne dostupných zložkách. Sú rovnako účinné ako tie z obchodov a zároveň oveľa lacnejšie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kedy zasiať kôpor? Vedľa neho zasejte túto zeleninu, bude chutnejší

Ako môžete vyčistiť toaletu prirodzene? Môžete to urobiť niekoľkými spôsobmi. Začnime netradičnou, ale veľmi účinnou metódou, ktorá odstráni aj tie najodolnejšie nečistoty. Potrebujete dve veci – kocku čerstvého droždia a polievkovú lyžicu cukru. Večer pred spaním rozdrvte droždie a nasypte ho do misky. Potom ich posypte dvoma polievkovými lyžicami cukru a zatvorte viečko. Ráno škrupinu vydrhnite a opláchnite vodou. Bude lesklá a zároveň čistá.

Prírodný čistiaci prostriedok na toaletu. Už nikdy nekupujte hotový čistiaci prostriedok

Uvedená metóda je len jedným z mnohých patentov na čistenie toalety domácimi metódami. Ak nemáte kvasnice a chcete sa zbaviť nevzhľadného vodného kameňa a nepríjemného zápachu, nalejte do misy pol pohára liehového octu a nechajte ju tak niekoľko hodín. Ocot odstráni vodný kameň, neutralizuje nepríjemný zápach a navyše vyleští povrch mušle.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  3 hlavné chyby pri pestovaní cesnaku. Väčšinou ich robia aj skúsení záhradníci a strácajú úrodu

Namiesto octu môžete použiť jedlú sódu alebo kyselinu citrónovú. Na odolné a tvrdé nečistoty, s ktorými si sóda ani kvasnice neporadia, si vyrobte domácu toaletnú tekutinu. Potrebujete bórax, tekuté mydlo, vodu a obľúbený esenciálny olej.

Ako ho pripraviť. Rozpustite štyri polievkové lyžice bóraxu v 200 ml vriacej vody. Keď roztok úplne vychladne, nalejte ho do fľaše a pridajte 5 polievkových lyžíc tekutého mydla a niekoľko kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja, napr. levanduľového. Fľašu uzavrite a dôkladne pretrepte. Tekutina je pripravená na okamžité použitie. Funguje rovnako ako kúpená toaletná tekutina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *