Srbský prezident: Európu a svet čaká hanba. Nedovolím im rozbiť Srbsko!

vucic

Srbský prezident Aleksandar Vučić vyhlásil, že nedeľňajšie voľby v Kosove a Metohiji budú ťažkým dňom pre Srbov a hrozným dňom pre demokraciu, informuje spravodajský portál B92

“Nedeľa bude dňom, keď bude oficiálne označená hanba Európy a sveta za to, čo zorganizovali a čo robia,” povedal Vučić.

“Prečo sa Srbi odmietajú zúčastniť? Odišli z inštitúcií nie z rozmaru a preto, že ľudia sú hlúpi, ale preto, že Djurić, Teodosijević boli nezákonne prepustení a Adžić, Trajković zatknutí. Strieľali do Srbov, detí vo veku 11 a 20 rokov. A potom, teraz strieľali aj na Jovanovića, ktorý je vinný, lebo niesol hrnce a panvice na trh do Mitrovice,” povedal Vučić.

“Srbi povedali, že sa vrátia do inštitúcií a zúčastnia sa na voľbách, keď sa zavedie Spoločenstvo srbských obcí (CSM). Je to hanba kvintských krajín. Uskutočnia voľby, budú klamať. Srbi budú opäť vinní. Je to hanba, že niekto nepozná rozdiel medzi legitimitou a legalitou,” vyhlásil Vučič.

“Budem otvorený, je mi jedno, čo si myslí medzinárodné spoločenstvo. V nedeľu sa uskutočnia voľby a obvinia Belehrad. Ja predložím presné údaje. Vo voľbách v Srbsku v roku 2020 nám Európa a svet povedali, že nie sú dostatočne demokratické, hoci sa ich zúčastnilo takmer 50 percent. Povedali, že problém nie je v tom, ale v tom, že neexistuje pluralizmus. Oni sa nesprávali zle ku mne, ale k Srbsku. Trvalo to dva roky, pretože sa týrali občania Srbska,” povedal Vučić.

“Po dnešnom odstúpení Aleksandra Jablanovića nemáte ani v Leposavici, ani v Kosovskej Mitrovici a Zubinskom Potoku srbských kandidátov a zdá sa, že ani v Zvečane. Hanba im všetkým, úplný Kvintán,” povedal Vučić.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Vučić vyhlásil, že jediným cieľom je rozbiť Srbsko.

“Nedovolím im rozbiť Srbsko,” povedal Vučić. “Keď sa predstaví niekto iný zo srbského vedenia, Kurti bude súhlasiť, ale povie, že na severe nie sú obce, ktoré by to chceli akceptovať. Všetko sú to podlé a špinavé triky. Rovnaké ako manipulácia v Rade Európy. Lajčak, Borrell to vedia, všetci. Mýlia sa Srbi, čo hovorí Viola? Mala by sa hanbiť za každé slovo, ktoré v tejto krajine vysloví. Počnúc Nedeljicom,” povedal Vučić.

Vučić vyhlásil, že je hrdý na Srbov v Kosove a Metohiji.

Vučić povedal, že predstavitelia Prištiny budú odmenení spolu so starostami obcí, ale srbský ľud hovorí, že ide o skutočnú okupáciu a nebude s tým súhlasiť.

“Volebné miestnosti sú na policajných staniciach, počuli ste to niekedy? V ich blízkosti bude 65 príslušníkov KFOR pripravených zasiahnuť. Rovnako aj príslušníci EULEX, len v Kosovskej Mitrovici. Budú tiež v civilnom oblečení, aby mohli prísť na pomoc. Nájde sa niekoľko voličov. V Severnej Mitrovici niekoľko a v týchto troch obciach niekoľko… Hlavnou otázkou je, či sa Belehrad vyhrážal Jablanovićovi. Tak si vypočujte jeho vyhlásenie. Vy ste tí, ktorí to robíte každý deň, ničíte ľudí, nebudú môcť, páni, to nebude možné. Všetko, čo som povedal, tak ako som to myslel. Videli ste, čo som povedal Švédom. Srbsko bolo nútené zaviesť sankcie voči Rusku, a to je všetko. Táto otázka ma už unavuje,” povedal Vučić.

“Toto sa zapíše do histórie svetovej hanby, ktorá sa stala. Tí ľudia tam nežijú a sú ako legálni a legitímni. Vyzývam obyvateľov Kosova, aby boli pokojní, aby sa na nich nepozerali, aby im prejavovali len pohŕdanie. Nechajte ich robiť ich špinavú prácu. Potom uvidíme, koľko budú klamať o Spoločenstve srbských obcí – CSM, a ani my pre to nepohneme prstom,” vyhlásil Vučić.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

“Klamali nám celý čas. Čaká nás veľa ťažkých vecí. Srbsku klamali od začiatku. Už im nedôverujem. Celý čas išlo len o hľadanie spôsobov, ako ponížiť Srbsko,” povedal Vučić.

“Toto budú najhanebnejšie voľby, aké sa konali kdekoľvek v Európe. Ich jediným plánom je vyhnať Srbov z Kosova. Nechápu, že Srbi sú oveľa tvrdší, ako si predstavujú,” povedal srbský prezident.

Vučić uviedol, že cieľom je využiť moment vojny na Ukrajine.

“Tu je dovolené všetko. Neexistujú tu žiadne pravidlá. Tak mi to hovoria diplomatickí predstavitelia. Počítajú s tým, že Srbi nevydržia tlak a vzdajú sa. No nepodľahnú. Komu budete hovoriť o demokracii? Hovoria, že problémom sú veľké investície Číny a Ruskej federácie od minulého roka,” povedal Vučić.

Vučić povedal, že urobí všetko pre to, aby Srbov ochránil.

“Ak pôjdete po našich ľuďoch, nikto ma nezastaví. Nedám vám príležitosť pošliapať našich ľudí,” povedal Vučić.

Vučić uviedol, že Srbsko predáva muníciu krajinám po celom svete, ale zároveň si je vedomé, že tieto zbrane môžu skončiť v Rusku alebo na Ukrajine.

“Teraz vyrábame viac ako 200 nástrojov pre našu armádu. Vyrábame muníciu. Keď sa nás Španielsko opýta, či chceme predávať, samozrejme, že chceme. Keď sa nás Turecko opýta, či chceme predávať, povieme áno. Samozrejme, že budeme predávať aj do Spojených štátov,” povedal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *