Slováci majú nárok na 200€ mesačne od štátu. Stačí splniť tieto požiadavky

money g25dee1e2c 1920

Príspevok na dochádzku za prácou sa vypláca aj pre zamestnancov v Slovenskej republike. Podľa portálu ISTP, ide o finančnú podporu na úhradu časti cestovných nákladov na dochádzku z miesta trvalého alebo prechodného pobytu do miesta výkonu práce.

Tento príspevok sa vypláca po dohode medzi úradom práce a zamestnancom počas najbližších šiestich mesiacov, s tým, že v špeciálnych prípadoch sa lehota vyplácania predĺži až na rok.

Podmienky na získanie príspevku sú nasledovné: osoba musí byť počas najmenej troch mesiacov uvedená v evidencii uchádzačov o zamestnanie a následne z nej byť vyradená z dôvodu vzniku pracovného pomeru. Taktiež je nutné oň písomne požiadať najneskôr do jedného mesiaca od nástupu do nového zamestnania.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmrzlina nemusí zničiť vašu diétu. Stačí si vybrať tú správnu alebo si ju vyrobiť sám

Zaujímavosťou je, že príspevok na dochádzku za prácou sa vypláca aj v prípade, že zamestnanec prestúpi do iného pracovnoprávneho vzťahu s výnimkou dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru. Maximálna výška príspevku nesmie prekročiť 200 eur mesačne a finálna výška sa vypočíta na základe vzdialenosti miesta výkonu práce od miesta trvalého pobytu zamestnanca, ale aj od počtu odpracovaných dní v mesiaci.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je posledný termín na sadenie týchto rastlín a byliniek. Nezabudnite na to

Pre znevýhodnených uchádzačov je pripravené zvýšenie lehoty na vyplácanie príspevku o ďalších šesť mesiacov. Je nutné však požiadať o tento príspevok včas a dodržať všetky podmienky. Ak sa vám však podarí získať tento príspevok, môže to byť pre vás finančná úľava pri každodennom dochádzaní do práce.

Tlačivo potrebné na požiadanie o poskytnutie príspevku si môžeš stiahnuť po prekliknutí na tento odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *